سال‌روز تحقیر تاریخی؛ بارسلونا همچنان در سراشیبی

یک سال پس از شکست تاریخی ۸-۲ بارسا از بایرن، باشگاه کاتالان هنوز نتوانسته سر بلند کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، یک سال پیش در چنین روزی بارسلونا سنگین ترین شکست تاریخ خود در لیگ قهرمانان را تجربه کرد. پس از بازی جرارد پیکه مقابل دوربین ها قرار گرفت و گفت که از این پس ما فقط باید جبران کرده و در هر رقابتی سعی کنیم از دل هواداران در بیاوریم.

یک سال بعد اما بارسلونا در این ماموریت ناکام مانده است و فصل گذشته تنها موفق به فتح کوپا دل ری شد. شکست ۸-۲ از بایرن مونیخ در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان در شهر لیسبون را تنها می توان با شکست در فینال لیگ قهرمانان سال ۱۹۸۶ برابر استوابخارست در سانچس پیسخوان سویا مقایسه کرد.

از بازی تاریخی برابر بایرن هنوز هفت بازیکن در بارسلونا حاضر هستند و جالب اینکه هر هفت بازیکن شانس بالایی برای حضور در بازی نخست فصل بارسا برابر سوسیداد(یکشنبه) خواهند داشت. مارک آندره تراشتگن، سرجی روبرتو، جرارد پیکه، کلمنت لنگله، جوردی آلبا، فرانکی دی یونگ و سرخیو بوسکتس. همچنین آنتوان گریزمان و فیلیپ کوتینیو نیز در بارسلونا حاضر هستند و آنسو فاتی که ۲۰ دقیقه پایانی وارد زمین شد.

تنها ۴ بازیکن ترکیب ثابت آن بازی یعنی لئو مسی، لوئیس سوارز، آرتورو ویدال و نلسون سمدو دیگر در بارسلونا حضور ندارند.

نسبت به بازی با بایرن، بارسا تغییرات دیگری نیز به خود دیده است.

خوان لاپورتا جانشین جوزپ بارتومئو به عنوان رئیس باشگاه شده، کیکه ستین دیگر مربی بارسا نیست و رونالد کومان روی نیمکت حضور دارد و مهمتر از همه وضعیت اقتصادی بارسلوناست که در بدترین شرایط خود به سر می برد. از لحاظ روحی نیز بارسلونا داغدار جدایی لیونل مسی بهترین بازیکن تاریخش است.

تگ ها


پاری سن ژرمن جرارد پیکه لیونل مسی بایرن مونیخ فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال