۹ سال پس از تحقیر بحرین؛ روزگار گل و بلبل!

نه سال پیش در چنین روزی تیم ملی ایران در یکی از خاطره انگیزترین بازی های تاریخ خود بحرین را با ۶ گل شکست داد.&#۱۶۰;...

به گزارش "ورزش سه" نوزدهم مهرماه سال ۹۰ تیم ملی ایران در رقابت های مقدماتی جام جهانی به مصاف بحرین رفت و پرگل‌ترین برد تاریخ خود برابر این تیم را به دست آورد. آندو تیموریان ستاره ی تیم ملی در آن دیدار بود که علاوه بر یک گل بسیار زیبا، دو پاس گل نیز برای هم‌تیمی هایش ارسال کرد و هم‌چنین در دقیقه اول بازیکن بحرین به دلیل تکل خشن روی او از زمین بازی اخراج شد. 

نکته ی جالب در خصوص دیدار ۹ سال پیش با بحرین آن است که هیچکدام از ۱۴ بازیکنی که در آن مسابقه به میدان رفتند در اردوی اخیر تیم ملی جایی ندارند و تنها شاید کریم انصاری فرد از آن ترکیب به تیم ملی بازگردد. 


هم‌چنین از بازیکنانی که در دیدار مذکور حاضر بودند مهدی رحمتی و جواد نکونام به جرگه‌ی مربیان پیوسته اند و هادی عقیلی، مجتبی جباری، خسرو حیدری ، آندو تیموریان ، غلامرضا رضایی و میلاد میداوودی از فوتبال کناره‌گیری کرده‌اند. سید جلال حسینی، حسین ماهینی، محمد قاضی و محمدرضا خلعتبری همچنان در سطح اول فوتبال ایران توپ میزنند و کریم انصاری فرد در آ اِ ک آتن و مهرداد پولادی در لیگ دسته دوم قطر و تیم المعیذر فوتبال بازی می کند. 

از دیگر نکات آن دیدار عدم خوشحالی کارلوس کی روش روی گل های تیم ملی و ژست بسیار جدی سرمربی سابق و موفق تیم ملی بود. همچنین حضور ۷۵ هزار نفری تماشاگران اتفاقی بود که مدت هاست دلتنگ آن هستیم. تیم ملی ایران برای صعود مجدد به جام جهانی با بحرین هم‌گروه است و نتیجه ای جز پیروزی تیم ملی ایران را در دور مقدماتی جام جهانی حذف خواهد کرد.

تگ ها


تیم ملی ایران