ساماندهی تماشاگران فوتبال ,از وعده تا عمل

عزم جدی وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال برای تحقق رویای ساماندهی تماشاگران فوتبال به گزارش مدال به نقل از ایسنا، در روزهای اخیر تلاش های موثری بر ......

عزم جدی وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال برای تحقق رویای ساماندهی تماشاگران فوتبال

به گزارش مدال به نقل از  ایسنا، در روزهای اخیر تلاش های موثری برای تحقق آرزوی دیرینه ی سامان بخشیدن وضعیت تماشاگران در استادیوم های ورزشی خصوصا بازی های فوتبال برداشته شده است، اقدامی که در یک پرسه تعریف شده می تواند علاوه شناسنامه دار کردن کلیه هواداران فوتبال حاضر در ورزشگاه ها، نظم و انضباط را نیز به سکوهای ورزشگاه ها بیاورد.

اکنون با اراده جدی وزیر ورزش و جوانان و رییس فدارسیون فوتبال در کنار محوریت و حمایت یک نهاد نظارتی، شرایط برای پیاده سازی این پروژه ملی فراهم شده است.

بر این اساس تاکنون چندین جلسه برای تعیین تکلیف قرارداد فروش بلیت مسابقات ورزشی که دارای اشکالات حقوقی و قانونی متعددی است تشکیل شده است. هدف نهایی این پیگیری ها، فسخ و یا اصلاح قراردادهای پراشکال سابق در حوزه بلیت فروشی رقابت های فوتبال و همچنین واگذاری آن به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس است.

هم چنین از مهمترین محورهای مورد بحث در این نشست ها، بررسی درباره فروش بلیت الکترونیکی بر اساس شماره صندلی و با ثبت هویت افراد در سامانه مربوطه است، موضوعی که اجرای آن مستلزم همکاری سایر بخش های دخیل در برقراری نظم در استادیوم های ورزشی، من جمله نیروی انتظامی است.

در صورت تحقق این مهم شاهد تغییرات فراوان در فضای فرهنگی حاکم بر ورزشگاه ها و رفع مشکلات و رفتارهای خلاف مقررات خواهیم بود.

 

تگ ها


اخبار روز لیگ جهانی والیبال فوتبال