ساملوو: روسیه نمی‌تواند پشت مدال المپیک مخفی شود

سرمربی تیم ملی والیبال روسیه گفت: ما نمی‌توانیم در تمام عمر، نتایج نه چندان خوب خود را با نایب قهرمانی المپیک، توجیه کنیم....

مردم روسیه و هواداران والیبال در این کشور با توجه به ظرفیت بالای این رسته در کشورشان، همیشه از تیم ملی خود مدال می‌خواهند و نرفتن روی سکو برای آنها به هر دلیلی یک شکست به حساب می‌آید.

توماس ساملوو، سرمربی فنلاندی تیم ملی روسیه در مورد ناکامی تیمش در یورو ۲۰۲۱ اظهار داشت: برای من خیلی ساده است که بگویم ما نایب قهرمان المپیک هستیم و پشت این مدال نقره مخفی شوم. اما نه، این درست نیست. ما باید مدال نقره المپیک را فراموش می‌کردیم. ما نمی‌توانیم در تمام عمر، نتایج نه چندان خوب خود را با نایب قهرمانی المپیک، توجیه کنیم. باید دلایل شکست خود را به دقت بررسی کنیم.

سرمربی تیم ملی روسیه در مورد شکست مقابل لهستان در مقابل ۱۱ هزار تماشاگر لهستانی گفت: وقتی چند هزار تماشاگر بالای سر تیم ما سوت می‌زنند و سر و صدا می‌کنند، انرژی بازیکنان افت می‌کند ولی این نمی‌تواند دلیل شکست باشد. ما بازیکنان با تجربه‌ای داریم که بارها در چنین جوی بازی کرده بودند. همه ما می‌دانستیم که جو چه سالنی منتظر ماست.

ساملوو ادامه داد: همه بازیکنان ما از جمله فئودور ورونکوف، پاشا پانکوف و ایگور کلیوکا عملکرد بسیار خوبی داشتند اما فاصله زیادی بین تیم روسیه و لهستان در دریافت و سرویس وجود داشت. آنها در حمله ۷۰ درصد موفق بودند.

او در مورد حذف فرانسه در مسابقات قهرمانی اروپا نیز تصریح کرد: در ورزش هر اتفاقی ممکن است بیفتند. تک تک بازیکنان و کادر فنی تیم ملی والیبال فرانسه می‌خواستند که قهرمان اروپا شوند ولی بعضی مواقع، خواستن کافی نیست. فرانسه زودتر از ما از دور مسابقات حذف شد ولی این موضوع، توجیهی برای ما نیست و کار ما را ساده‌تر نمی‌کند. هر شکستی یک ضربه است و چیزی غیر از این نیست. ما در یورو کاملا خالی بودیم.

تگ ها


والیبال والیبال