سامی الجابر در هیات مدیره نیوکاسل

بر اساس گزارش‌های رسانه‌ای، در صورت قطعی شدن فروش باشگاه نیوکاسل به عربستانی‌ها، سامی الجابر مهاجم افسانه‌ای فوتبال این کشور در هیات مدیره باشگاه نیوکاسل خواهد بود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، رسانه‌های انگلیسی گزارش دادند که در صورت قطعی شدن فروش باشگاه نیوکاسل به کنسرسیومی از عربستان سعودی، مالکین جدید باشگاه قصد دارند از سامی الجابر، مهاجم افسانه‌ای فوتبال عربستان در هیات مدیره باشگاه استفاده کنند.

انتقال مالکیت باشگاه نیوکاسل به کنسرسیومی از عربستان سعودی به زودی انجام خواهد شد و با پرداخت ۳۰۰ میلیون پوند از طرف بنیاد دارایی پادشاهی سعودی، سهام مالکیتی این باشگاه لیگ برتری در اختیار سعودی‌ها قرار خواهد گرفت. از همین حالا شایعات درباره خرید مربیان و بازیکنان بزرگ و نامدار برای نیوکاسل در رسانه‌ها مطرح شده. از این گذشته حالا نام یک اسطوره عربستانی هم به عنوان گزینه حضور در هیات مدیره نیوکاسل مطرح شده: اسمی الجابر.

سامی الجابر در حال حاضر مشاور اداره کل ورزش عربستان است. جابر در زمان حضور در میادین فوتبال یکی از اسطوره‌های فوتبال این کشور بود. او در ۴۴۸ بازی برای باشگاه الهلال، ۱۷۸ گل به ثمر رسانده و در ۱۵۶ بازی ملی خود هم موفق به زدن ۴۶ گل شده است.

الجابر به عنوان بازیکن مدت کوتاهی هم در فوتبال انگلیس و در تیم ولورهمپتون بازی کرده که البته چندان موفق نبوده است. این تجربه اما حالا به او کمک خواهد کرد تا با دانش و تجربه واقعی از فوتبال انگلیس بتواند در هیات مدیره نیوکاسل خدمت کند. جالب اینجا است که الجابر زمانی که رئیس باشگاه الهلال بوده ژرژ ژسوس پرتغالی را به عنوان مربی این تیم منصوب کرده بود و حالا گفته می‌شود ژسوس از گزینه‌های اصلی هدایت نیوکاسل در دوران سعودی‌ها خواهد بود.

بیشتر بخوانید:
آگوئرو: خیلی از بازیکنان نگران شروع بازی‌ها هستند
مسی لائوتارو را به نیوکمپ می‌برد؟
کلوپ: خاطره قهرمانی با دورتموند را فراموش نمی‌کنم 

تگ ها


سامی الجابر پیشکسوت عربستان فوتبال جهان نیوکاسل عربستان سعودی فوتبال