ساوتگیت: تعویق یورو به این دلیل برای ما خوب بود

گرت ساوتگیت، سرمربی تیم ملی انگلیس می‌گوید که تعویق افتادن رقابت‌های یورو برای پیشرفت سه شیرها مفید بوده است....

به گزارش "ورزش سه"، به دلیل شروع ویروس کرونا رقابت‌های یورو که قرار بود در تابستان امسال برگزار شود با یک سال تاخیر به ژوئن ۲۰۲۱ موکول شد؛ رقابت هایی که انگلیس در آن با تیم های کرواسی، اسکاتلند و جمهوری چک هم گروه است.

گرت ساوتگیت سرمربی تیم ملی انگلیس حالا در مصاحبه ای می گوید که تعویق رقابت‌های یورو برای آنها بد هم نبوده است. او در این باره گفت: " ما این موضوع عجیب که نیمی از تیم جام جهانی روسیه دیگر با ما نیستند را تجربه کرده‌ایم. بسیاری از بازیکنان دیگر در باشگاه‌های خود بازی نمی‌کنند و به برخی دیگر بازنشسته شده‌اند؛ بنابراین ما بازیکنان جدیدی در اختیار داریم که در مقابل ایسلند در ترکیب اصلی قرار داشتند. افرادی نظیر کیران تریپیر، کایل واکر، اریک دایر، هری مگوایر و جردن پیکفورد؛ بازیکنانی که تجربیات بسیار خوبی دارند و شروع به ساختن چیزهای جدید کرده اند.

به جز این ها ما گروهی از بازیکنان جوان را در اختیار داریم که از نظر تعداد بازیهای ملی و تجربیات واقعاً جوان هستند. ما باید به پیشرفت خود ادامه دهیم و آنها نیز تجربیاتی که کسب کرده اند درس بگیرند. با این همه من فکر می‌کنم که ما حالا در موقعیت بهتری نسبت به پاییز گذشته قرار داریم زیرا در آن زمان بازی های چالشی که برای بهبود ما نیاز بود وجود نداشت."

ساوتگیت در ادامه گفت: "مسابقاتی در این پاییز وجود دارند که باعث می‌شوند ما در تابستان آینده بهتر عمل کنیم. ما از سال گذشته تا به حال احساس بسیار خوبی داریم چرا که بازیکنان جوان زیادی به تیم وارد شده‌اند و به خاطر این موضوع بسیار هیجان زده هستیم. به طور کلی ما فکر می‌کنیم که انگلیس از موقعیت خوبی برای آینده برخوردار است. ما مشتاقانه منتظر این هستیم که در ماه مارس همه در کنار یکدیگر کار کنیم و به پیشرفت ادامه دهیم."

تگ ها


تیم ملی انگلیس گرت ساوت گیت