ساوت‌گیت: حضور در نیمه‌نهایی ما را راضی نمی‌کند

گرت ساوت گیت، سرمربی انگلیس، درباره حضور این تیم در نیمه نهایی یورو ۲۰۲۰ و همچنین وضعیت آمادگی بوکایو ساکا، ستاره سه شیرها، صحبت کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، گرت ساوت‌گیت، سرمربی انگلیس، تایید کرده است که بوکایو ساکا برای بازی روز چهارشنبه این تیم در نیمه نهایی یورو ۲۰۲۰ برابر دانمارک آماده خواهد بود.

ساکا به دلیل مصدومیتی که در تمرین دچار آن شد نتوانست در پیروزی ۴-۰ انگلیس برابر اوکراین در مرحله یک چهارم نهایی حضور داشته باشد.

اما سرمربی انگلیس می گوید که این بازیکن ۱۹ ساله آماده خواهد بود تا در مسابقه بعدی برای رسیدن به فینال یورو به انگلیس کمک کند.

ساوت‌گیت گفت: "ساکا نباید مشکلی داشته باشد. او در بازی با اوکراین هم گفت که آماده است اما ما واقعا فرصتی برای دیدن او در زمین و کار در سطحی که احساس کنیم تایید کننده این تصمیم باشد، نداشتیم.

او روز دوشنبه به تمرینات گروهی برمی گردد و نباید مشکلی داشته باشد."

ستاره آرسنالی سه شیرها در هیچ یک از دو بازی اول انگلیس در مرحله گروهی حضور نداشت، اما در سومین بازی مقابل جمهوری از ابتدا به زمین رفت و نمایشی بسیار چشمگیر داشت.

ساکا به عنوان بهترین بازیکن زمین در مقابل چک انتخاب شد و همین باعث شد او در بازی برابر آلمان در مرحله مرحله یک هشتم نهایی نیز از ابتدا به زمین برود.

ساوت گیت در جام جهانی ۲۰۱۸ نیز انگلیس را به نیمه نهایی رساند اما سه شیرها توسط کرواسی حذف شدند.

همانطور که ساوت گیت گفت سه سال پیش انگلیسی ها می توانستند از رسیدن به جمع چهار تیم برتر راضی باشند، اما این بار دیگر نظر دیگری دارند.

ساوت‌گیت گفت: "ما موانع زیادی را که قبلا بر سر راه ما بودند از پیش رو برداشته ایم و احساس می کنم که این گروه از بازیکنان و این تیم احساسش این است که این هم چالش بعدی است.

به نظرم  قسمت جالب برای ما این است که اگر فقط در نیمه نهایی باشیم، ما کاملاً راضی نخواهیم بود، در حالی که شاید سه سال پیش، هر چند بعد از شکست در نیمه نهایی ناامیدی گسترده ای وجود داشت، اما این احساس وجود داشت که راه درازی را آمده ایم.

اکنون آنچه را که در آنجا انجام داده ایم تکرار کرده ایم، اما این برای جلب رضایت گروه کافی نخواهد بود."

بیشتر بخوانید:

یورو ۲۰۲۰؛ بازگشت تعصب و رگ‌های بیرون زده

واکنش ستاره بوکس انگلیس به صعود سه شیرها (عکس)

 

 

تگ ها


تیم ملی انگلیس باکایو ساکا گرت ساوت گیت یورو ۲۰۲۰ فوتبال جهان فوتبال