ساکت و پروژه عبور از تونی در تراکتور!

تونی اولیویرا از نگاه بسیاری موفق ترین سرمربی تاریخ تیم فوتبال تراکتور است که تنها قهرمانی این تیم در مسابقات رسمی را هم رقم زده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تیم تراکتور با هدایت ساکت الهامی در حالی به فینال جام حذفی صعود کرد که حالا تی تی های تبریز برای قهرمانی باید استقلال را در دیدار نهایی شکست دهند؛ کاری که در این فصل موفق به انجامش نشده اند. نکته مهم برای تراکتوری ها این است که آن ها در چهار تجربه قبلی بازی در فینال جام حذفی تنها در یکی به قهرمانی رسیدند که با هدایت تونی اولیویرا بود.

تونی که از هواداران تبریزی لقب «آتا-پدر» را گرفته بود، در دوره سرمربیگری اش در تیم فوتبال تراکتور موفقیت های بزرگی را کسب کرد و حالا از نگاه آمار و بسیاری از هواداران تراکتور، موفق ترین سرمربی تاریخ این باشگاه است. اولین سال حضور او روی نیمکت تراکتور با نایب قهرمانی همراه شد و در دوره بعدی قهرمانی جام حذفی به ارمغان آمد، سپس اولیویرا برای انجام کار نیمه تمام که قهرمانی در لیگ برتر بود به ایران بازگشت و تا آستانه رسیدن به این هدف نیز پیش رفت اما در آخرین بازی پیروزی ۳-۱ به با تساوی ۳-۳ عوض کرد تا همه چیز از دست برود.

حالا تراکتوری ها که تصور می‌کردند این فصل قرار است با مصطفی دنیزلی به قهرمانی برسند، پس از ناکامی او در نیم فصل اول، ساکت الهامی را روی نیمکت خود دیدند و حالا با او در فینال جام حذفی هستند. قهرمانی در بازی نهایی، ساکت را احتمالا در تبریز ماندگار خواهد کرد و او این فرصت را خواهد داشت تا قهرمانی لیگ برتر را هم برای تبریزی ها به ارمغان بیاورد؛ اتفاقی که اگر رخ دهد، الهامی را در اولین تجربه سرمربیگری، بالاتر از تونی اولیویرا قرار می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

هافبک تراکتور و شایعه‌ای که جنجالی شد

هیچ بازیکنی بزرگتر از تراکتور نیست/ رفتار رشیدمظاهری حرفه‌ای نبود

 

 

تگ ها


تراکتور ساکت الهامی تونی اولیویرا فوتبال ایران Tractor لیگ برتر خلیج فارس فوتبال