ساکت : کیروش با برنامه ریزی خودش باعث پیشترفت فوتبال ما شده

مدیر تیم های ملی می گوید با برنامه ریزی کی روش تیم فوتبال ایران به سوی پیشرفت حرکت می کند ......

مدیر تیم های ملی می گوید با برنامه ریزی کی روش تیم فوتبال ایران به سوی پیشرفت حرکت می کند.

به گزارش مدال به نقل از  ایسنا، محمدرضا ساکت در حاشیه مراسم فرهنگی سازمان لیگ که در مسجد شلمچه برگزار شد درباره ی لیست جدید فوتبال ایران و این که چرا کنعان زادگان به تیم ملی دعوت شده است، گفت: سنت حسنه ای که سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال گذاشت که فینال جام حذفی که در خرمشهر برگزار شود باعث پیوند ورزش و فوتبال با ارزش های دفاع مقدس و انقلاب اسلامی شده است. جامعه فوتبال هم به عنوان بخش بزرگی از جامعه ورزشی ایران همگام با مردم است تا این سنت حسنه را ادامه دهد. من توفیق داشتم ۱۱ بار قبل هم به اینجا بیایم و امروز فقط به عنوان میهمان به اینجا آمده ام.

وی ادامه داد: دغدغه ای که به چشم آمد این بود که ورزشگاه خرمشهر باید از شرایط بهتری برخوردار شود و امکانات بهتری داشته باشد. متاسفانه این ورزشگاه مدتی رها شده بود و مجددا اداره کل ورزش و جوانان مسوولیت ورزشگاه را برعهده گرفته است و نگهداری آن را دراختیار گرفته است. متاسفانه طی ماه های اخیر این ورزشگاه شرایط نگهداری مناسب را نداشت و این اتفاق خوبی نیست در هر صورت برگزاری فینال جام حذفی یک ورزشگاه خوب و آبرومند را می طلبد. این ورزشگاه هم می تواند خوب باشد به شرطی که امکانات فراهم شود. آقایان اعلام کرده اند که طی ماه های اخیر به کیفیت چمن رسیده اند. همه نهادها و ارگان های مسوول باید کمک کنند این ورزشگاه حفظ شود ما مطمئن هستیم همه از این که این سنت حسنه چند سال قبل بنیانگذاری شده خوشحال هستم اما برگزاری فینال جام حذفی باید در یک ورزشگاه مطلوب باشد.

مدیر تیم های ملی در ادامه درباره ی تیم ملی فوتبال هم گفت: آن چیزی که فوتبال ما طی شش سال گذشته طی کرده به خاطر اندیشه های درست و حساب شده و دقیق آقای کی روش بوده است. روز گذشته هم صحبت های آقای مهاجرانی را خواندم او گفته است همیشه انتخاب های کی روش با برنامه و هدفمند بوده است که به نفع فوتبال ایران بوده است می خواهم یادآوری کنم شش ماه گذشته به ما نشان می دهد که اندیشه های آقای کی روش باعث حرکت رو به جلوی فوتبال ایران درعرصه ملی شده است. وی به رونق باشگاه ها کمک کمک کرده است.

وی تصریح کرد: ما در کشورمان تلاش می کنیم که جلوی فرار مغزها را بگیریم. امروز فوتبال ملی با نگاهی که آقای کی روش با حمایت فدراسیون فوتبال داشته است باعث ورود مغزها شده است. بازیکنان شاخصی که ایرانی الاصل هستند به جهت این سیاست به فوتبال ملی ما وارد می شوند به طور مثال اشکان دژاگر، قوچان نژاد که شاید هم در ایران متولد نشده باشند و به جهت این که پدر و مادرشان ایرانی بودند به خوبی توسط آقای کی روش شناسایی شدند و با افتخار به تیم ملی آمدند. از همه رسانه ها و کسانی که از تیم ملی حمایت کردند خواهش می کنم حمایت کنند زیرا الان که قدم های اساسی برمی داریم به این حمایت ها نیاز داریم. همه باید با هم کمک کنیم یک حضور مقتدرانه تر از این در فوتبال داشته باشیم. واقعا سیاست های آقای کی روش در این راستاست و خوشحالیم که نگاه ایشان و حرکت شان، برنامه ریزی که انجام می دهد به بالندگی فوتبال ایران کمک می کند. ما امیدوار هستیم با سیاستی که در فیفا رخ داد و از صحنه آسیا به ۸.۵ افزایش یافت مطمئناً از سال ۲۰۲۶ ایران یک پای ثابت برای صعود به جام جهانی باشد. باید سیاست گذاری این گونه باشد که استعدادیابی بیشتری انجام دهیم و باشگاه ها هم به این استعدادها توجه کنند تا بتوانیم شرایط بهتری داشته باشیم.

ساکت ادامه داد: الان حدود یک ماه است نهضت بزرگ استعدادیابی در رده های ۱۴، ۱۵ و ۱۶ شکل گرفته است این خروجی کاری است که در کارگروه ارتقاء فنی و توسعه ایجاد شده است. ما طی ماه های اخیر ۱۱ جلسه برگزار کردیم که آقای تاج هم در آن جلسات به همراه محصص، معینی حضور داشتند. این حضور باعث شده یک اقدام بسیار اساسی صورت گیرد و در اکثر شهرها الان کار استعدادیابی به طور کامل انجام می شود. در هر استان هیات فوتبال بهترین های خود را انتخاب می کند و با یک اردوی چند روزه ۱۰ استعدادیاب این نفرات را زیر نظر می گیرند تا آنها بتوانند در فهرست تیم ملی قرار بگیرند. این آن نگاهی بود که روزی نویدش به شما داده شده است.

تگ ها


اخبار روز فوتبال