سایه بلاتکلیفی بر شمشیربازی بانوان/ فدراسیون ۷ ماه بدون نایب رئیس

هفت ماه است که فدراسیون شمشیربازی بدون نایب رئیس بانوان اداره می‌شود و تا به امروز حرکتی برای رفع این بلاتکلیفی در شمشیربازی بانوان انجام نشده است....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، کرونا و فراگیری این ویروس باعث رکود فعالیت ها و برنامه ها در تمام فدراسیون ها شده و در کل ورزش را به حالت نیمه تعلیق درآورده اما به نظر می‌رسد این موضوع در برخی فدراسیون ها مثل «سپر»ی شده است برای مخفی کردن پرونده های به جامانده از دوران قبل کرونا و کوتاهی در به سرانجام رساندن آنها.

از جمله این پرونده ها، به فدراسیون شمشیربازی مربوط می شود و بخش بانوان این فدراسیون که به دلیل نداشتنِ نایب رئیس، بلاتکلیف و بی برنامه‌تر از همیشه شده است.

شهناز کرود نایب رئیس فدراسیون شمشیربازی بود البته تا سال گذشته که اعلام استعفا کرد و بعد از ۵ سال عطای این پست و دردسرهایش را به لقایش بخشید؛ کرود که سال ۹۲ به جای زهره کردگاری - همسر جواد خیابانی - مسئولیت مدیریت شمشیربازی بانوان را بر عهده گرفت آبان ماه سال گذشته در اعتراض به کم کاری ها و بی توجهی ها نسبت به برنامه‌ریزی‌ها و تصمیماتش - برای اجرایی شدن - اعلام کناره گیری کرد و جالب اینکه ریاست فدراسیون هم خیلی سریع و بدون هیچ تلاشی برای تغییر این تصمیم، آن را پذیرفت.

موافقت فضل الله باقرزاده با استعفای نایب رئیس بانوان خود به قدری سریع و بدون تلف شدن وقت انجام شد که گویی گزینه ای برای پُر کردن این پست در آب نمک داشته اما ۷ ماهه شدن پست خالی نایب رئیسی بانوان در شمشیربازی نشان می دهد نه گزینه ای مدنظر بوده و نه تلاش جدی برای سروسامان دادن به بلاتکلیفی ناشی از استعفا شده است.

این در حالی است که از زمان استعفای شهناز کرود تا اسفندماه که به خاطر شیوع کرونا، ورزش کشور به طور کلی تعطیل شد، فاصله زمانی سه ماهه ای بود که می توانست برای شمشیربازی بانوان پُربار باشد اما این دوره به خاطر نبود تصمیم گیرنده مستقیم و پیگیری هایش، رونق زیادی برای بانوان شمشیرباز نداشت.

از زمان فراگیری کرونا هم شمشیربازی بانوان به طور کامل محو شد و بر خلاف خیلی دیگر از رشته ها، هیچ خبری از این رشته و بانوان ورزشکارانش نیست چراکه هیچ مسئول مستقیمی حضور ندارد که پیگیر مطالبات و برنامه های آنها باشد.

این در حالی است که کرونا اگر امکان برگزاری اردو و مسابقه را از مدیران ورزشی گرفته اما در مقابل این فرصتی را به آنها داده تا حداقل به برخی کارهای عقب مانده رسیدگی کرده و بدون دغدغه پیگیری لازم برای اتخاذ بهترین تصمیم در مورد آنها را انجام دهند با این حال اما در فدراسیون شمشیربازی صحبتی از انتخاب نایب رئیس جدید بانوان نیست.

البته در دوره ای هم که فدراسیون شمشیربازی بی بهره از حضور نایب رئیس بانوان نبود، با وجود برنامه ریزی های گسترده و پیش بینی اردو ها و اعزام ها برای بخش بانوان، انتقاداتی متوجه این بخش بود به خصوص که تمرکز اصلی بر روی اسلحه سابر بانوان بود که اتفاقا دخترِ رئیس فدراسیون هم ملی پوش آن به حساب می‌آمد.

به هر حال اما به صورت لفظی و ظاهری هم که شده، شمشیربازی بانوان برای خود مسئول مستقیمی داشت که بار دغدغه آنها را بیشتر از هرکسی به دوش می کشید اما هفت ماه است بانوان شمشیرباز نه چنین مسئولی دارند و نه برنامه ای که به امید آن دوره کرونا و محدودیت هایش را سپری کنند.

بیشتر بخوانید:

عابدینی: برای نایب رییسی کاندید می شوم

پاکدامن: فخری نباشد شمشیربازی یتیم می‌شود

 

 

تگ ها


شمشیر بازی شهناز کرود اسلحه سابر فضل الله باقرزاده ورزش بانوان استعفا شمشیربازی