سایه سنگین اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی بر لیگ کشتی

متولیان لیگ کشتی پس از کسب مجوز برگزاری این مسابقات، وارد فاز جدیدی از مسئولیت‌های سنگین خود مبنی بر نظارت و اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی شدند....

به گزارش خبرنگار مهر، پرونده پیگیری‌های مستمر و بی سابقه مسئولان فدراسیون کشتی برای کسب مجوز برگزاری رقابتهای لیگ برتر، روز ۱۷ شهریور ماه به سرانجام مطلوبی برای کشتی گیران و مربیان منتهی شد. بطوریکه ستاد مقابله با کرونا در ورزش پس از مدتها، مجوز برگزاری رقابتهای لیگ برتر کشتی با رعایت دقیق و جدی پروتکل‌های بهداشتی را برای فدراسیون کشتی صادر کرد.

با توجه به این موضوع، متولیان کمیته لیگ کشتی هم وارد مرحله جدیدی از مسئولیت‌های حساس خود یعنی اجرای تعهدات کرونایی و رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی شدند. چراکه حالا اهالی کشتی و در راس آن ستاد مقابله با کرونا در ورزش در انتظار اجرای این پروتکل‌ها در طول برپایی لیگ کشتی هستند.

کمیته لیگ فدراسیون کشتی با توجه به اتفاقاتی که در چند ماه اخیر افتاد و شیوع ویروس کرونا، جان بسیاری از هموطنان ما را گرفت، مسئولیت سنگینی را بر دوش دارد. متولیان لیگ از این به بعد باید همانطور که برای آغاز این رقابتها اصرار به خرج دادند، برای هرچه ایمن‌تر بودن محیط و عوامل لیگ نیز از لحاظ مسایل بهداشتی خوب عمل کنند.

آزمون باشگاه‌ها و کمیته لیگ برای نظارت و اجرای تعهدات بهداشتی از روز ۸ مهرماه با شروع لیگ کشتی فرنگی و روز ۱۰ مهرماه با برپایی لیگ کشتی آزاد کلید می‌خورد. رقابتهایی که بصورت متمرکز و بدون تماشاگر برگزار خواهد شد و تیم‌های مختلف با کشتی‌گیرانی از سراسر ایران را وارد کارزار لیگ خواهد کرد.

در همین راستا باید به دستورالعمل‌های مکتوب معاونت بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در خصوص برگزاری رویدادهای ورزشی اشاره کرد که در هفت بند تنظیم و به شرح زیر، لازم الاجرا خوانده شده است:

* قبل از حضور ورزشکاران در سالن، به منظور تمرین و مسابقه تست PCR انجام و در صورت منفی بودن اجازه شرکت خواهند داشت.

*برگزاری تمرین و مسابقه بدون حضور تماشاچی مجاز است.

*در طول برگزاری و انجام تمرینات، قرنطینه کامل همه افراد درگیر اعم از ورزشکار و غیر ورزشکار حداقل به مدت شش روز اعمال می شود.

عمال نظارت بر قرنطینه بر عهده فدراسیون کشتی و باشگاه‌هاست و نظارت عالی با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در تهران صورت می گیرد.

*در صورت ارائه تمرینات و مسابقات بیش از شش روز و ضرورت برگشت و مراجعه به خانواده خود، در صورت اعزام برای تمرین و مسابقه تست پی سی آر با نتیجه منفی و قرنطینه الزامی است.

*همه موارد فوق شامل تمامی افراد از جمله داوران، مربیان، سرپرستان و نیروهای خدماتی است که در اردوی تمرینات و زمان مسابقات در سالن های برگزاری مسابقه حضور خواهند داشت.

*برگزاری تمرینات و مسابقات به صورت متمرکز در استان تهران خواهد بود.

با توجه به دستورالعمل وزارت بهداشت باید منتظر عملکرد کمیته لیگ کشتی و متولیان باشگاه‌ها در اجرای آن باشیم که با وعده‌های مطرح شده، توقع اهالی کشتی را در تامین سلامت کشتی‌گیران، مربیان، داوران و عوامل اجرایی لیگ بالا برده است.

تگ ها


لیگ کشتی فدراسیون کشتی ویروس کرونا