سایه سنگین سکوت بر سر پرسپولیس؛ کالدرون آماده امضا، تاکیس منتظر پاسخ

سکوت مدیران باشگاه پرسپولیس طی روزهای اخیر که گفته می‌شود به دلیل شطرنج حقوقی این باشگاه با باشگاه سعودی الاهلی بوده باعث شده تا تشخیص اخبار واقعی پیرامون انتخاب سرمربی این تیم دشوار شود....

سایه سنگین سکوت بر سر پرسپولیس؛ کالدرون آماده امضا، تاکیس منتظر پاسخ

سکوت این روزهای باشگاه پرسپولیس باعث مبهم‌تر شدن فضای خبری پیرامون این باشگاه شده است.

به گزارش خبرنگار مدال، پرسپولیس این روزها درگیر انتخاب سرمربی جدید است و این در حالی است که مدیران این باشگاه با پیش گرفتن سیاست سکوت به دنبال برتری در پرونده شکایت خود از برانکو و باشگاه الاهلی عربستان هستند و همین موضوع باعث شده شاهد ابهامات زیادی پیرامون وضعیت گزینه‌های هدایت این تیم باشیم. یادداشت حسین قدوسی در این باره را می‌خوانید:

_کالدرون قدم به قدم به پرسپولیس نزدیک و نزدیک‌تر می شود. او مانده و تاکیس و شانس کالدرون بیشتر است. اکنون مربی آرژانتینی که قبلا رقیب ژوژه برای سرمربیگری پرسپولیس شده بود و از سال 2004 تا کنون در تیم‌های عربستانی و اماراتی و برخی کشورهای دیگر خاورمیانه سرمربیگری کرده و یک فصلی هم سرمربی بتیس اسپانیا بوده بخت اول سرمربیگری پرسپولیس است. 

_فعلا در شرایطی که تاکیس امیدوار است پاسخ نهایی باشگاه مثبت باشد شواهد و قراین نشان می‌دهد کالدرون بیشترین بخت را دارد؛ گزینه‌ای که وقتی نامش را اول بار مطرح کردیم خودمان هم آن را جدی نگرفتیم چرا که مقام باشگاه می‌گفت او یکی از گزینه‌های نهایی است اما گزینه جدی نیست. رسانه‌ها هم چندان دنبال تایید خبر گزینه نهایی شدن کالدرون نرفتند چرا که آن زمان نوری و حتی کاررا شانس بیشتری داشتند اما وقتی که الکس نوری در جلسه  توجه مسوولان باشگاه را جلب نکرد و از جمع گرینه‌ها خارج شد و کاررا مبلغ بالا پیشنهاد داد کالدرون گزینه جدی شد در کنار تاکیس یونانی که نامش را  بعد از انتشار تصویری از وی با کمک یک منبع خبری فاش کردیم.

_در این رهگذر چاچیچ کروات هم در پی مبلغ پیشنهادی خود و  طرح شرط و شروط‌هایی و عدم  سفر به استانبول به گزینه جدی تبدیل نشد و مذاکرات با او در حد حرف و پیشنهاد اولیه باقی ماند.

_پراندلی هم وقتی که مسوولان باشگاه در استانبول بودند به باشگاه معرفی شد اما به رغم تمایل باشگاه خودش پاسخ مشخصی نداد و جالب اینکه خلاف تصورات قیمت او چندان هم بالا نبود. حالا طی دیشب و امروز  شنیدن برخی خبرهای تایید نشده مبنی بر اینکه پراندلی دو شب قبل چراغ سبز نشان داده و باشگاه و تمرکز خود را روی تاکیس و کالدرون گذاشته  هرگز نمی‌تواند به خبری قابل اتکا تبدیل شود چرا که بازار شایعات داغ است  و واقعا تشخیص دادن خبر صحیح از ناصحیح و سره از ناسره به سخت‌ترین کار ممکن تبدیل شده است. 

_حالا در روزهایی که سایه شک و تردید نسبت به معرفی ناگهانی قطبی روی تصورات هواداران پرسپولیس سایه انداخته و حمایت هایی از او را شاهد هستیم کالدرون و تاکیس گزینه نهایی باشگاه شده اند اما هیچ کس بدرستی نمی داند در انتها چه اتفاقی رخ خواهد داد. 

_در چنین شرایطی سیاست معرفی نشدن سرمربی تا معارفه رسمی برانکو در الاهلی و اتخاذ همین سیاست و استراتژی  از سوی سران الاهلی و برانکو  اما و اگرها را بیشتر و بیشتر کرده است هر چند که مدیران پرسپولیس هنوز وارد مرحله توافق نهایی بر سر گذشته خود نشده‌اند. 

_سکوت محض مسوولان باشگاه پرسپولیس هم ادامه دارد و بلاتکلیفی آزار دهنده هوادران و تیم پرسپولیس هم همین طور. آنها یا در دسترس نیستند و یا کلا تلفن همراه خود را از دسترس بودن خارج کرده‌اند و طبیعی است که عدم اطلاع‌رسانی صحیح که باشگاه آن را به خاطر رسیدن به انتخاب نهایی و همجنین مجادله حقوقی با الاهلی و برانکو مصلحت خود می داند  ابهامات ماجرا را بیشتر و بیشتر می‌کند. 

_حالا هم پرسپولیس در معرفی مربی امروز و فردا می‌‍کند و هم الاهلی با امروز و فردا کردن‌ها در معارفه رسمی برانکو بدنبال پیروزی در یک شطرنج حقوقی است. آیا پرسپولیس که بازیکنان کارآمدی دارد می‌تواند یک فصل موفق و کم تنش را پشت سر بگذارد؟ آیا چه کالدرون و چه تاکیس و چه گرینه‌ای دیگر اگر حمایت شوند توان خاموش کردن آتش این بحران را دارند و می‌توانند اثبات کنند که باشگاه در انتخاب آنها به درستی عمل کرده است؟

اخبار مرتبط:
باشگاه پرسپولیس بندهای عجیب قراردادهای بازیکنان را حذف کرد
مشکل بیرانوند و علیپور هنوز حل نشده/ زمان بازگشت ملی‌پوشان پرسپولیس

تگ ها


حسین قدوسی پرسپولیس گزینه های سرمربیگری پرسپولیس انتخاب سرمربی پرسپولیس سرمربی جدید پرسپولیس کالدرون ماسیمو کاررا افشین قطبی تاکیس لیمونیس تاکیس لمونیس پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال