سایه سنگین کرونا بر تقویم ۲۰۲۱ اتحادیه جهانی کشتی

با وجود تصویب برگزاری اکثر رویدادهای تقویم ۲۰۲۰ اتحادیه جهانی کشتی در سال آینده میلادی، هنوز هیچ تضمینی برای اجرای این برنامه‌ها با توجه به شیوع کرونا وجود ندارد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، پس از اینکه شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان، تقریباً تمامی رویدادهای کشتی را تعطیل کرد، اتحادیه جهانی تصمیم گرفت چاره‌ای برای برنامه‌های تقویم بی‌سرانجام سال ۲۰۲۰ بیاندیشد. تقویمی که بسیاری از برنامه‌هایش به دلیل شیوع ویروس کرونا، لغو و یا به سال آینده میلادی موکول شد.

البته اتحادیه جهانی کشتی اواسط سال جاری اعلام کرد، برنامه‌های تقویم ۲۰۲۰ این اتحادیه به عنوان تقویم سال ۲۰۲۱ قابل اجراست و بدین ترتیب برنامه ایی که امسال به دلیل کرونا لغو شده، سال آینده مجوز برگزاری در همان تاریخ را دارد. در همین راستا می‌توان به پیکارهای گزینشی المپیک اشاره کرد که قرار بود فروردین و اردیبهشت ماه امسال برگزار شود، اما به دلیل کرونا به تعویق افتاد و با توجه به مصوبه اتحادیه جهانی، برگزاری آن به فروردین و اردیبهشت ماه سال آینده موکول شد.

اما گره کور تعطیلی و لغو رویدادهای کشتی به دلیل شیوع کرونا به این سادگی‌ها با جابجایی تاریخ برگزاری باز شدنی نیست، چون هیچ تضمینی وجود ندارد که آیا در ماه‌های آینده، شاهد کاهش شیوع کرونا هستیم و یا با موج جدید گسترش این ویروس، دست و پنج نرم خواهیم کرد.

این مساله برای کشتی ایران هم باعث چالش و ابهام شده و هنوز مشخص نیست رویدادهای بین المللی کشتی که هر سال با میزبانی ایران برگزار می‌شد، امسال هم طبق برنامه برپا می‌شود یا خیر. رویدادهایی مثل رقابتهای بین المللی جام تختی و مسابقات جام باشگاه‌های جهان که به عنوان مسابقات بین المللی در برنامه‌های فدراسیون کشتی وجود دارد، اما فعلاً با توجه به شیوع کرونا، هیچ تضمیمی بر برگزاری آنها طبق زمانبندی قبلی نیست.

از سوی دیگر علاوه بر بحث کرونا و محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های پیرامون این معضل جهانی، مشکل دیگری هم سر راه میزبانی این مسابقات در کشورمان وجود دارد. مشکلی به نام تعویق احتمالی مسابقات و تداخل آن با رویدادهای مهم بین المللی مثل مسابقات گزینشی المپیک که شاید برگزاری پیکارهای بین المللی در کشورمان را با چالش تازه ای روبرو کند.

بدین ترتیب تنها کورسوی امید متولیان کشتی ایران و اتحادیه جهانی کشتی، کاهش موج شیوع ویروس کرونا در دنیاست تا شاید بتوان رویدادهای بین المللی را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌های ویژه برگزار کرد. در غیر این صورت سرنوشت تقویم سال ۲۰۲۱ اتحادیه جهانی کشتی هم مشابه تقویم بی سرانجام سال ۲۰۲۰ خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

مسابقات کشتی مجازی در لارستان برگزار می شود

رعد پدافند از سد هیأت کشتی سیرجان گذشت

 

 

تگ ها


اتحادیه جهانی کشتی فدراسیون کشتی ویروس کرونا کشتی