سایه شوم ترس از ترور بر سر تیم ملی

محمدحسین عباسی ;یاداشت به گزارش مدال به ......

محمدحسین عباسی ;یاداشت

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت- هنوز زمان زیادی از انفجار تلخ تروریستی در کنسرت آریانا گرنده در منچسترآره نا نگذشته بود که تهران نیز در جایگاه قربانی حوادث تروریستی قرار گرفتصبح امروز دو حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی، نگرانی های زیادی در جامعه به وجود آورد. حتی اگر شبکه خبر تلویزیون ترجیح می داد با این خبر وحشتناک به عنوان یک اتفاق کم اهمیت و دست چندم برخورد کند، وحشت عمومی مردم از رقم خوردن این حادثه قابل انکار نبوددست وپنجه نرم کردن ”جزیره ثبات” با حمله مرگبار تروریستی، اتفاقی است که هنوز هم هیچکس دوست ندارد آن را باور کند. جلسه اضطراری وزارت کشور، نشان می دهد که ایران حالا در وضعیت نگران کننده ای به سر می برد. حوادث امروز تلفات زیادی نداشته اما خیلی ها انفجارهای پایتخت تهران را به معنای آغاز نقشه های تروریستی شوم داعش در ایران می دانند. داعش به صورت رسمی مسئولیت این حملات را بر عهده گرفته و این موضوع نگرانی ها در مورد وضعیت کشور را به اوج می رساند.

ظهور تروریست ها در تهران، تنها کمی قبل از بازی حساس تیم ملی در مقابل ازبکستان اتفاق افتاده و این موضوع می تواند برای فوتبال نیز دردسرساز باشد. پسران کی روش دوشنبه در بازی تعیین کننده مرحله مقدماتی جام جهانی از ازبکستان میزبانی خواهند کرد. پیروزی در این جدال به معنای صعود ایران به جام جهانی 2018 است اما حالا شاید فضای کشور تحت تاثیر تراژدی های امروز، آماده برگزاری جشن صعود نباشد. بدون تردید بازی ایران در مقابل ازبکستان می تواند به عنوان مقصد احتمالی تروریست ها شناخته شود و همین موضوع بخشی از هواداران را از حضور در ورزشگاه آزادی در روز بازی منصرف خواهد کرد.

از سوی دیگر، این بار بر خلاف همیشه سایه شوم ترس از ترور در خیابان های شهرهای مختلف ایران موجب خواهد شد که شادی احتمالی مردم در صورت صعود نیز تحت تاثیر قرار بگیرد. خیز تروریست ها برای وحشت پراکنی در تهران، زخم تازه ای را روی صورت شهر حکاکی کرده است. زخمی که دردش دامن فوتبال را هم خواهد گرفت.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال