سایپا 1 - نفت تهران 0؛ پیتر کروچ فاتح دربی قدبلندها

تیم فوتبال سایپا با گلزنی مهاجم بلندقامت خود در آستانه کسب یک پیروزی ارزشمند و افزایش فاصله خود از منطقه سقوط قرار گرفته است ......

تیم فوتبال سایپا با گلزنی مهاجم بلندقامت خود در آستانه کسب یک پیروزی ارزشمند و افزایش فاصله خود از منطقه سقوط قرار گرفته است.
به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، دو تیم پایتخت نشین نفت تهران و سایپا در شرایطی برابر هم قرار گرفته اند که اهداف متفاوتی را دنبال می کنند. نفتی ها به رهبری علی دایی برای قرار گرفتن در رتبه چهارم تلاش خواهند کرد تا در صورت عدم کامیابی در فتح فینال جام حذفی مقابل تراکتورسازی، فرصت حضور در لیگ قهرمانان آسیا را از دست ندهند. در مقابل تیم سایپا پس از شروع خوب در نیم فصل دوم، در ادامه نتایج خوبی کسب نکرده تا همچنان خود را در معرض سقوط ببیند. پیروزی در این دیدار تاثیر زیادی در سرنوشت هر دو تیم خواهد و انتظار می رود دیدار جذابی از این دو تیم که نبرد استاد و شاگرد هم به شمار می رود، باشیم.
سایپا تهران-نفت تهران-ساعت 17:30-ورزشگاه پاس قوامین
داور: سید رضا مهدوی-حسن انتظاری-امیر مبشر- سعید رحیمی مقدم- ناظر:علیرضا یزدانی.
ترکیب سایپا:
حامد لک- سیامک کوروشی، مهدی ترابی، علی قلی زاده، سعید لطفی، حامد شیری، سجاد مشکل پور، امید خالدی، ایوب کلانتری، بوگدان میلیچ (80 ابراهیم صادقی)، محمدرضا خلعتبری (71 سجاد مشکل پور)
سرمربی: حسین فرکی
ترکیب نفت تهران:
میلاد فراهانی، ایگور پراهیچ، رضا علیاری ( 78 وحید حمدی نژاد)، محمد دانشگر، میلاد شیخ فخرالدینی، آرش رضاوند، رضا اسدی، توحید غلامی، آندرانیک تیموریان، عیسی آل کثیر و سجاد شهباززاده
سرمربی: علی دایی
اخطار
توحید غلامی (43) از نفت تهران
سعید لطفی (53) - امید خالدی (62) از سایپا
شرح گل
1-0 ( سایپا): حرکت علی قلی زاده از سمت چپ خط دفاعی نفت تهران و پاس در عرض او با دخالت به موقع مهدی ترابی به میلیچ رسید و این بازیکن بلند قامت مونته نگرویی با یک ضربه دقیق بغل پا موفق به زدن گل اول این دیدار شد که تا پیش از این موقعیت های خطرناکی به خود ندیده بود.
شرح نیمه اول
دو تیم در نیمه اول دیدار جذابی را به نمایش نگذاشتند و در بیشتر زمان های این دیدار توپ در میانه میدان بین بازیکنان خط میانی دو تیم رد و بدل می شد و کمتر به یک سوم دفاعی حریف می رسید. البته هم نارنجی پوشان و هم شاگردان علی دایی فرصت هایی نصفه و نیمه ای برای گلزنی داشتند که هیچ یک به ثمر ننشست. شاید ضربه سر میلیچ مهاجم بلندبالای تیم سایپا خطرناک ترین موقعیت این دیدار را رقم زد که با فاصله کمی به بیرون رفت تا این دیدار در نیمه اول بدون گل خاتمه یابد.
دقایق حساس
دقیقه 12: ارسال آندرانیک تیموریان با ضربه پای چپ رضاوند روی دیرک دوم دروازه حامد لک به بیرون رفت.
دقیقه 17: ضربه ایستگاهی محمدرضا خلعتبری در موقعیتی مناسب پس از برخورد با دیوار دفاعی با اختلاف کمی از کنار دروازه راهی بیرون شد.
دقیقه 25: شوت سرکش آندرانیک تیموریان با فاصله از بالای دروازه راهی اوت شد.
دقیقه 42: ضربه سر میلیچ مهاجم بلندقامت نارنجی پوشان با فاصله کمی از بالای دروازه راهی بیرون شد.
دقیقه 45: شوت ایوب کلانتری از فاصله 30 متری با اختلاف راهی اوت شد.
دقیقه 65: پاس در عمق مدافعین تیم سایپا در شرایطی که میلیچ را در موقعیتی مناسب قرار داده بود با واکنش خوب و به موقع مدافعین نفت از از دست رفت و به کرنر فرستاده شد. در کرنر نیز موقعیت خوبی برای گلزنی بازیکنان سایپا ایجاد شد که راه به جایی نبرد.
دقیقه 90: تیم نفت تهران که پس از خوردن به شدت به دنبال زدن گل مساوی است با ضربه سجاد شهباززاده در آستانه رسیدن به گل قرار داشت که واکنش حامد لک مانع شد؛ در برگشت ایمان مبعلی هم با ضربه ای از پشت محوطه جریمه دروازه لک را تهدید کرد که توپ با فاصله کمی از بالای دروازه راهی بیرون شد.
در حاشیه
* دیدار دو تیم به علت هم رنگ بودن شورت ورزشی حامد لک گلر تیم سایپا با پیراهن تیم نفت تهران و دستور داور به تعویض آن با دقایقی تاخیر آغاز خواهد شد.
* پس از اینکه حامد لک لباس ورزشی خود را تعویض کرد، بازی سایپا و نفت تهران با 5 دقیقه تاخیر آغاز شد.
* آرش رضاوند بازیکن جوان و 23 ساله نفتی ها در این دیدار بازوبند کایپتانی را بر بازود دارد؛ این در شرایطی است که آندرانیک تیموریان کاپیتان سابق تیم ملی در ترکیب حضور دارد.
* حامد لک در دقیقه 30 در اثر برخورد با بازیکنان در محوطه جریمه دچار آسیب دیدگی شد و بازی با چند دقیقه وقفه روبرو شد.
* در شرایطی که حامد لک در ابتدای دیدار به  درستی و به دلیل رنگ مشکلی شورت ورزشی اش ناچار به تعویض آن شد، میلاد فراهانی گلر نفتی ها لباس ورزشی یکدست قرمز بر تن دارد که شباهت زیادی با پیراهن های نارنجی سایپا دارد.
* امیرحسین پیروانی مربی جوانان تیم ملی نیز در ورزشگاه حضور دارد تا بازی جوانان تیم سایپا را از نزدیک تماشا کند.
* امید خالدی مدافع تیم سایپا با دریافت کارت زرد برابر نفت تهران، دیدار بعدی تیمش را به دلیل سه کارته شدن از دست داد.
* بازوبند کاپیتانی نفت تهران پس از ورود مبعلی به دستان این بازیکن بسته شد و با ورود وحید حمدی نژاد به این بازیکن داده شد تا در این بازی سه بار بازوند کاپیتانی تیم علی دایی دست به دست شود.

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس فوتبال