ستاره ای که راهی فتح لالیگا راهی رئال مادرید شد

در هفته پایانی ماه ژوئن ستاره های بزرگی در طول تاریخ به تیم های لالیگایی ملحق شده اند....

به گزارش "ورزش سه"، رود فان نیستلروی در سال های میانی دهه ابتدایی هزاره جدید عملکرد فوق العاده ای در رئال مادرید داشت و در موفقیت های این تیم در لایگا نقش آفرینی کرد. همچنین آنتوان گریزمان، ستاره سابق اتلتیکومادرید و فعلی بارسلونا در چنین روزی راهی تیم مادریدی شد.

۲۷ ژوئن: آغاز دوران همکاری فوق العاده اونای امری و ویارئال (۲۰۲۰)

ویارئال در تابستان سال ۲۰۲۰ تصمیم جسورانه ای گرفت و پس از سپری کردن مقطعی موفقیت آمیز در فصل ۲۰۱۹/۲۰ سرمربی خود را تغییر داد. این باشگاه اونای امری را استخدام کرد و این تاکتیسین باسکی در روز معارفه در مورد آرزوهای بزرگ خود صحبت کرد. اونای امری گفت: "رویاپردازی حد و مرزی نداد و من آرزو دارم که با ویارئال یک جام فتح کنم."

این دقیقا همان کاری بود که اونای امری انجام داد و ویارئال را به عنوان قهرمانی در مسابقات قهرمانی لیگ اروپا ۲۰۲۰/۲۱ رساند. ویارئال در ضربات پنالتی در دیدار فینال مقابل منچستر یونایتد پیروز شد و به اولین عنوان بزرگ قهرمانی خود دست یافت.

۲۸ ژوئن: رونمایی از رود فان نیستلروی در رئال مادرید (۲۰۰۶)

در تابستان سال ۲۰۰۶، رود فان نیستلروی برای فتح لالیگا راهی رئال مادرید شد. عصر جمعه ۲۸ ژوئن، این ستاره هلندی در استادیوم سانتیاگو برنابئو در کنار رامون کالدرون، رئیس باشگاه و آلفردو دی استفانو، رئیس افتخاری باشگاه رئال مادرید حاضر شد.

رود فان نیستلروی به هوادارانی که برای دیدن مراسم معارفه او با پیراهن سفید معروف باشگاه در استادیوم جمع شده بودند، گفت: "حضور در این باشگاه افتخار بزرگی است، زنده باد مادرید. نیستلروی در ادامه در ۹۶ بازی برای لوس بلانکوس ۶۴ گل به ثمر رساند.

۳۰ ژوئن: اولین بازی مونیاین در سن ۱۶ سالگی (۲۰۰۹)

در تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۰۹ تیم بیلبائو در مرحله مقدماتی لیگ اروپا مقابل یانگ بویز بازی کرد و در دقیقه ۵۹ ایکر مونیاین فقط با ۱۶ سال و هفت ماه و ۱۱ روز اولین بازی رسمی خود برای تیم اصلی را انجام داده و به تاریخ پیوست.

اگرچه بیلبائو در آن دیدار ۰-۱ شکست خورد، اما هفته بعد و در جریان برتری ۱-۲ بیلبائو با گلزنی مونیاین بود که با قانون گل زده در خانه حریف راهی دور بعد شد. از آن روز آن پسری جوانی که در بازی در برابر یانگ بویز به میدان آمد، به حدی رشد کرد که حالا کاپیتان این باشگاه است.

۳۱ ژوئن: آنتوان گریزمان در ویسنته کالدرون مورد استقبال قرار گرفت (۲۰۱۴)

حدود شش هزار هوادار در آخرین حضور ماه ژوئن سال ۲۰۱۴ در برای معرفی آنتوان گریزمان در استادیوم ویسنته کالدرون به عنوان بازیکن جدید آتلتیکو مادرید حضور یافتند. این بازیکن فرانسوی در استادیومی که در نهایت توانست همانجا به یک ستاره کلاس جهانی تبدیل شود، مهارت های خود را به نمایش گذاشت و در طول مدت حضورش در این باشگاه دو بار در مراسم توپ طلا نیز حاضر شده و در بین سه نفر اول قرار گرفت.

گریزمان در حین سخنرانی خود در روز معارفه گفت: "وقتی فرصت انتقال به اتلتیکومادرید پیش آمد تردید نکردم. اتلتیکو یک باشگاه بزرگ با یک پروژه فوق العاده است."

محتوای اختصاصی ورزش‌سه با همکاری رسمی لالیگا 
This Content Is Provided By LaLiga In Partnership With Varzesh۳

تگ ها


آنتون گریزمان پیشکسوت هلند رود‌ فان ‌نیستلروی بارسلونا