ستاره بساز و بفروش؛ افتضاح بارسلونای بارتومئو

بارسلونا بارتومئو ملغمه ای از بحران و حاشیه است. او در زمینه استفاده از استعدادها نیز کارنامه ای مردود را به ثبت رسانده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، اریک گارسیا و آداما ترائوره دو بازیکن محصول آکادمی لاماسیا اخیرا توانستند نخستین بازی های ملی خود برای اسپانیا را انجام دهند تا بارسا حالا بیشتر افسوس از دست دادن شان را بخورد. هر دو بازیکن رویای رسیدن به تیم اول بارسا را داشتند ولی در سن اندک محبور به ترک نوکمپ و پیدا کردن مسیر پیشرفت خود در تیمی دیگر شدند.

اریک گارسیا وقتی ۱۷ ساله بود به منچسترسیتی پیوست و آداما هم پس از دورانی کوتاه در استون ویلا از دو سال پیش درخشش در وولوز را شروع کرد. آداما با یک تغییر فیزیکی رشک برانگیز حالا تبدیل به یک نمونه استثنایی در وولوز و تیم ملی اسپانیا شده است.

بارسا تابستان امسال تلاش زیادی داشت تا گارسیا را برگرداند ولی سیتی روی او که تنها یک سال دیگر از قراردادش باقیمانده، ۳۰ میلیون یورو قیمت گذاشت. باشگاه کاتالان برای بازگرداندن آداما نیز هزینه ای به مراتب بالاتر را باید متقبل شود.

مثل اریک گارسیا و آداما کم نیستند و بارسا به خصوص در سال های اخیر، استعدادهای زیادی را به راحتی از دست داده است. شاید اگر رکوردشکنی های آنسو فاتی نبود، این پدیده جوان هم حالا باید فوتبالش را در تیمی دیگر دنبال می کرد.

کارلس آلنیا زمستان گذشته به بتیس قرض داده شد چون چندان مورد توجه ارنستو والورده نبود و کیکه ستین هم روی او حساب نکرد. او تابستان به بارسا بازگشت ولی مورد توجه رونالد کومان هم قرار ندارد.

نمونه دیگر مارک کوکوریاست. مدافع چپی که به دلیل حضور جوردی آلبا محجبور شد قرضی به ایبار بدود ولی با وجود درخشش در این تیم به ختافه قرض داده شد. در قرارداد او بند بازگشت و نیز بند خرید دائمی وجود داشت اما تابستان امسال بارسا با وجود نیاز به تقویت جناح چپ، حاضر نشد بند بازگشت کوکوریا را فعال کند و ختافه او را دائمی به خدمت گرفت. زمانی بارسا از بین او و میراندا روی دومی حساب کرد و حالا هیچکدام در باشگاه کاتالان نیستند.

می توان به الکس گریمالدو هم اشاره کرد. او پدیده لاماسیا بود ولی به بنفیکا پیوست چون برای او جایی در تیم اول بارسا نبود. او در بنفیکا تبدیل به یک ستاره شده و تیم های زیادی را خواهان خود می بیند. ستاره ای که مفت از بارسا رفت و برای بازگشت او حالا باید مبلغ زیادی را هزینه کرد.

همچنین سال گذشته کارلس پرز در میان شگفتی در انتقالات ژانویه دائمی به رم واگذار شد. او در ابتدای فصل گذشته و در نبود مسی و سوارز همراه با فاتی بسیار خوش درخشید ولی به تدریج نیمکت نشین شد تا از نیم فصل دوم به رم برود. کمی بعد از جدایی او عثمان دمبله مصدوم شد و بارسا اقدام به جذب مارتین برایثویت با رقم ۱۸ میلیون یورو کرد!

آخرین ستاره ای که از لاماسیا جدا شد، الکس موری بو که بسیار برای بارسا دردناک بود. او قراردادش را تمدید نکرد و رایگان به دورتموند رفت. موری در هر ۵ بازی ابتدای فصل دورتموند نیز در میدان بوده است. بارسا احتمالا به زودی برای بازگرداندن او هم تلاش خواهد کرد ولی قطعا با رقمی بالا.

بیشتر بخوانید:

لیون ستاره اش را مفت به بارسلونا می داد!

دمبله برای ماندن در بارسلونا، باید پیشرفت کند

 

 

تگ ها


کارلس آلنیا جوزپ ماریا بارتومئو فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال