ستاره تیم‌ملی ژاپن به لیورپول پیوست

تاکومی مینامینو هافبک جدید لیورپول اولین بازیکن آسیایی تاریخ این باشگاه انگلیسی لقب گرفت....

به گزارش مدال، تاکومی مینامینو بازیکن 24 ساله و ژاپنی تیم فوتبال سالزبورگ اتریش با عقد قراردادی 4.5 ساله و به مبلغ 7.25 میلیون پوند، به عضویت باشگاه لیورپول درآمد تا نخستین بازیکن آسیایی این تیم شود. باشگاه لیورپول اعلام کرد که او پس از اینکه با مدیران باشگاه به توافقات شخصی رسید و تست‌های پزشکی را در روز چهارشنبه با موفقیت پشت سر گذاشت، روز اول ژانویه رسماً بازیکن لیورپول خواهد شد.

مینامینو درباره این انتقال اظهار داشت: رویای من بود که بازیکن لیورپول شوم و اکنون خیلی هیجان‌زده‌ام که این رویا محقق شد. بازی در لیگ برتر انگلیس که بالاترین سطح را در لیگ‌های جهان دارد، یکی از اهداف من بود. من به این موضوع فکر می‌کردم که اگر به عنوان یک فوتبالیست پیشرفت کنم، روزی می‌توانم در لیگ برتر انگلیس بازی کنم، اما هیچوقت فکر نمی‌کردم که بتوانم در لیورپول بازی کنم و واقعاً از این بابت خوشحالم.

مینامینو در تیم سالزبورگ، دو بار با لیورپول در گروه E لیگ قهرمانان اروپا بازی کرد که یک بار در آنفیلد، دروازه شاگردان یورگن کلوپ را باز کرد.

هافبک ژاپنی و جدید لیورپول در این خصوص گفت: از این دو دیدار متوجه شدم که لیورپول از لحاظ تکنیک و قدرت، در سطح بالایی قرار دارد. این تیم سطح بالایی دارد و احساس می‌کردم که آنها قهرمان اروپا هستند. با درک به این موضوع، بیشتر خوشحال شدم که می‌توانم در این تیم بازی کنم. واقعاً خوشحالم که بخشی از تیم لیورپول هستم. هدف من این است که با این تیم، به قهرمان لیگ برتر انگلیس و لیگ قهرمانان اروپا برسم و به تیم کمک کنم.

مینامینو به مدت پنج سال در سالزبورگ بازی کرد و در 199 بازی با پیراهن این تیم، 34 گل به ثمر رساند. این هافبک ژاپنی که 22 بازی و 11 گل ملی در کارنامه دارد، در لیورپول شماره 18 را می‌پوشد.

تگ ها


تاکومی مینامینو مینامینو مینامینو لیورپول بازیکن ژاپنی لیورپول فوتبال