ستاره جدید چلسی؛ حتی بالاتر از نیمار و رونالدو

روملو لوکاکو، ستاره جدید چلسی و بلژیکی بیشترین گردش مالی در تاریخ فوتبال را به نام خود کرده است....

به گزارش "ورزش سه"، انتقال ۹۸ میلیون پوندی روملو لوکاکو، ستاره بلژیکی اینتر به چلسی قطعی شده و این مهاجم گلزن در حال سپری کردن تست های پزشکی خود است. اما روملو لوکاکو با این انتقال هنگفت به باشگاه چلسی صاحب یک رکورد تاریخی در فوتبال شده است. در مجموع تا به حال ۲۹۱ میلیون پوند برای جابه‌جایی این بازیکن در بین تیم های بزرگ پول خرج شده است.

روملو لوکاکو در سن ۱۸ سالگی و با رقم ۱۷ میلیون پوند از باشگاه دوران کودکی اندرلخت راهی چلسی شد. عدم درخشش در ترکیب آبی های لندن باعث شد لوکاکو با ۲۸ میلیون پوند راهی اورتون شود. در ادامه این بازیکن لوکاکو در سال ۲۰۱۷ و با قراردادی به ارزش ۷۵ میلیون پوند به منچستریونایتد پیوست و شاگرد ژوزه مورینیو شد. اما دوران حضور در اولدترافورد موفقیت آمیز نبود تا او با ۷۳ میلیون پوند راهی اینتر شود و حالا نیز شاهد بازگشت ۹۸ میلیونی او به چلسی هستیم.

در رتبه دوم نیمار، ستاره برزیلی پاری سن ژرمن قرار دارد. زیرا انتقال او از سانتوس به بارسلونا در سال ۲۰۱۳ پس از درگیری طولانی مدت حقوقی، رقم ۷۲ میلیون پوند برای تیم محبوب اسپانیایی هزینه داشت. اما نیمار چهار سال بعد با مبلغ ۱۹۸ میلیون پوند به پاری سن ژرمن پیوست تا با گردش مالی در کل ۲۷۰ میلیون پوندی، بعد از لوکاکو در رتبه دوم قرار بگیرد.

کریستیانو رونالدو سومین نام در فهرست پر هزینه ترین بازیکنان تاریخ فوتبال است. او در سال ۲۰۰۳ و از اسپورتینگ لیسبون با مبلغ ۱۲ میلیون پوند به منچستریونایتد منتقل شد و این باشگاه را به مقصد رئال مادرید با ۸۰ میلیون پوند در سال ۲۰۰۹ ترک کرد.

انتقال رونالدو از رئال مادرید به یوونتوس نیز مبلغ ۱۰۰ میلیون پوند در سال ۲۰۱۸ هزینه به همراه داشت تا او با مجموع ۱۹۲ میلیون پوند در رده سوم قرار گیرد. ادن هازارد با ۱۷۵ و آلوارو موراتا با ۱۶۶ میلیون پوند در رده های بعدی قرار دارند.

تگ ها


نیمار کریستیانو رونالدو روملو لوکاکو اینتر میلان پاری سن ژرمن فوتبال جهان چلسی یوونتوس سری آ لیگ برتر فوتبال