ستاره‌ساز؛ 5ستاره بزرگ جوان اروپا

نگاهی به 5ستاره اثرگذار دنیای فوتبال که هنوز 21سالگی را پشت سر نگذاشته‌اند...

کای هاورتز

سن: 19سال

پیش‌بینی: مسوت اوزیل آینده

یک پلی‌میکر مدرن که فصل گذشته نمایش فوق‌العاده‌ای در بایرلورکوزن داشت. پاس‌های کشنده روبه‌جلویش کاری کرده به او لقب مسوت اوزیل آینده را بدهند. تابستان امسال بایرن مونیخ حمله ناموفقی برای جذب هاورتز کرد اما پیشنهاد 90میلیون یورویی آنها توسط لورکوزن رد شد. کای هاورتز قابلیت بازی در بیشتر پست‌های میانی زمین را دارد و حدود 100میلیون یورو ارزشگذاری شده است. سایت بوندسلیگا پیش‌بینی کرده او فصل آینده به یکی از سه باشگاه منچسترسیتی، بارسلونا یا بایرن‌مونیخ نقل مکان خواهد کرد.

 

ترنت الکساندر آرنولد

سن: 20سال

پیش‌بینی: تبدیل شدن به بهترین مدافع فوتبال انگلیس

مدافع راست فصل گذشته لیورپول در همین شهر به دنیا آمد و از شش سالگی در آکادمی فوتبال لیورپول رشد کرد. نکته جالب اینکه آرنولد با توصیه استیون جرارد به تیم اول لیورپول منتقل شد و ظرف مدت چندماه به ترکیب اصلی تیم راه پیدا کرد. درخشش آرنولد در فصل گذشته به حدی عجیب‌وغریب بود که مدیران لیورپول را مجاب کرد با افزایش دستمزد چندبرابری او قرارداد جدیدی با مدافع جوانشان ببندند که تا سال 2024 اعتبار دارد.  آرنولد که حالا به مدافع اول گرت ساوتگیت در تیم ملی انگلیس هم تبدیل شده، بعید است طی چندفصل آینده در جایی غیر از لیورپول بازی کند.

 

ماتیاس دی‌لیخت

سن: 19سال

پیش‌بینی: بهترین مدافع جهان

نقل و انتقال ماتیاس دی‌لیخت در تابستان خبر اول تمام رسانه‌های دنیا بود. مدافع 19ساله‌ای که حالا رکورددار لقب گرانترین مدافع دنیا را یدک می‌کشد. خودش دلیل انتخاب کشور ایتالیا و یوونتوس را برای ادامه دوران فوتبالش رشد فنی‌اش عنوان کرده و گفته می‌خواهد چیزهای زیادی از جورجو کیلینی یاد بگیرد. دی‌لیخت بندی هم در قراردادش با بیانکونری گنجانده که سه فصل بعد بتواند با بند جدایی 150میلیون یورویی از تورین برود. اتفاقی که تنها در یک صورت امکان وقوع دارد؛ تبدیل شدن به بهترین مدافع جهان.

 

جیدون سانچو

سن: 19سال

پیش‌بینی: گنج دورتموند

دوسال پیش از تیم جوانان منچسترسیتی تنها با 8میلیون پوند به دورتموند آمد و تابستان امسال یونایتد به دنبال بازگرداندن او با پیشنهادی 80میلیون پوندی به لیگ جزیره بود. پیشنهادی که البته مدیران دورتموند ان را رد کردند تا ثابت کنند ارزش واقعی ستاره‌شان را خیلی بیشتر از اینها می‌دانند. سانچو ترکیبی از تکنیک هازارد، سرعت ریبری و مانور روبن را در حرکاتش دارد و به خاطر همین هم با 12گل و 2پاس‌گل آمار فوق‌العاده‌ای را به عنوان یک وینگر ثبت کرد. دورتموند همیشه باشگاهی فروشنده است و سانچو احتمالا تابستان آینده دوباره راهی فوتبال انگلیس خواهدشد؛ سیتی یا یونایتد، مقصد بعدی است.

 

کیلین ام‌باپه

سن: 20سال

پیش‌بینی: جوانترین برنده توپ طلا

مهمترین تفاوت ام‌باپه و باقی ستاره‌های جوان فوتبال اروپا این است که او نامش را از یک پدیده جوان به یک فوق‌ستاره ارتقا داده است و دیگر شکی وجود ندارد که ام باپه بعد از دوران مسی و رونالدو، بزرگترین ستاره فوتبال دنیا خواهد بود. پسری که در 19سالگی فاتح جام‌جهانی شده و حالا به دنبال قهرمانی در اروپاست تا افتخاراتش را تکمیل کند. ارزش 280میلیون یورویی ام باپه او را باارزش‌ترینبازیکن جهان می‌کند. ستاره‌ای که رفتنش به پاریس و تیم زیدان دیروزود دارد، اما سوخت‌وسوز نه.

 

بیشتر بخوانید:

گل کیلیان ام باپه به موناکو از زوایای مختلف/ ویدیو

 

تگ ها


یادداشت سانچو دی‌لیخت پاری سن ژرمن UEFA Champions League لوشامپیونه فرانسه فوتبال