ستاره هایی که میلیون ها یورو ارزش دارند!

روند بازار فوتبال تغییر یافته و این روند بعد از شیوع ویروس کرونا به وضوح قابل مشاهده است....

به گزارش "ورزش سه"، بر اساس یک مطالعه جدید، جیدون سانچو، وینگر دورتموند و انگلیس اکنون سومین بازیکن با ارزش اروپا با قیمت ۱۵۹.۷ میلیون پوند محسوب می شود. نشریه Football Observatory در آخرین گزارش دوسالانه خود مطلبی که شامل ۲۰ بازیکن با ارزش در هر ۵ لیگ برتر اروپا است و تاثیرات مالی ویروس کرونا منتشر کرده است.

سانچو پس از حضور منظم در تیم بزرگسالان انگلیس و از زمان اولین بازی بین المللی در حدود دو سال پیش، در این فصل ۱۷ گل و ۱۶ پاس گل در بوندس لیگا به ثبت رسیده است.

کیلیان امباپه، مهاجم پاری سن ژرمن با ارزش تخمینی فوق العاده ۲۳۱.۱ میلیون پوند، ارزشمندترین بازیکن اروپا محسوب می شود و پس از او، رحیم استرلینگ، وینگر منچسترسیتی با (۱۷۳.۶ میلیون پوند) قرار دارد.

علاوه بر سانچو و استرلینگ، هموطن انگلیس آنها ترنت الکساندر آرنولد (۱۵۲.۶ میلیون پوند)، مارکوس راشفورد (۱۳۵.۸ میلیون پوند) و هری کین (۱۰۵.۸ میلیون پوند) نیز از جمله بازیکنان با ارزش در این قاره هستند.

محمد صلاح (۱۲۹.۲ میلیون پوند) و سادیو مانه (۱۲۴.۱ میلیون پوند) نیز نماینده لیورپول در بین بهترین ها در کنار الکساندر آرنولد هستند، همچنین آنتوان گریزمان، مهاجم بارسلونا (۱۲۱.۶ میلیون پوند) و ستاره جوان بایرن، آلفونسو دیویس (۱۱۹.۰ میلیون پوند) ارزشگذاری شده اند.

ارزش مونت ۹۱ میلیون پوند است؟

سایر ستارگان لیگ برتر در ۲۰ رده برتر شامل روبرتو فرمینو (شماره ۱۱، ۱۰۵.۷ میلیون پوند) ، برناردو سیلوا (شماره ۱۲، ۱۰۲.۵ میلیون پوند)، گابریل ژسوس (شماره ۱۳، ۱۰۰.۸ میلیون پوند)، برونو فرناندز (شماره ۱۷، ۹۳.۵ متر) و میسون مونت (شماره ۱۹ ، ۹۱.۴ میلیون پوند) هستند.

۹ بازیکن دیگر در ۵۰ نفر برتر: رودری (شماره ۲۱، ۹۰.۵ میلیون پوند)، ویرژیل فن دیک (شماره ۲۴، ۸۷.۸ میلیون پوند)، ریچارلیسون (شماره ۲۶، ۸۷.۰ میلیون پوند)، اندی رابرتسون (شماره ۲۹، ۸۴.۰ میلیون پوند)، ادرسون (شماره ۳۳، ۷۷.۴ میلیون پوند)، آلیسون (شماره ۳۴، ۷۵.۱ میلیون پوند)، یوری تیلمانز (شماره ۴۱، ۶۹.۷ میلیون پوند) ، دله آلی (شماره ۴۲، ۶۹.۵ میلیون پوند) و کپا (شماره ۴۳ ، ۶۸.۱ پوند) هستند.

انتقال تیمو ورنر؟

تیمو ورنر، مهاجم لایپزیش پس از فعال شدن بند ۵۲ میلیون پوندی که تقریبا ۳۰ میلیون پوند پایین تر از ارزش بازار اوست، به دنبال پیوستن به کپا در چلسی است. سون هیونگ مین، ستاره کره ای تاتنهام در نیمه دوم جدول قرار دارد و ۷۸ میلیون پوند ارزشگذاری شده و تنها بازیکن آسیایی این لیست است.

این یک سؤال در ذهن همه افراد مرتبط با فوتبال است؛ بازار نقل و انتقالات بعد از ظهور ویروس کرونا چگونه خواهد بود؟

دیمین کمولی، در این رابطه توضیح می دهد: "همه چیز دگرگون خواهد شد. ما در شرایطی قرار خواهیم گرفت که در گذشته ندیده ایم و کل تجارت فوتبال تغییر خواهد کرد. شرایطی پیش خواهد آمد که باشگاه هایی با اندکی پول می توانند با سرمایه گذاری روی بازیکنان جوان، بازار را جارو کنند. شرایطی پیش خواهد آمد که باشگاه ها به هیچ وجه پول در اختیار نخواهند داشت.

برای اولین بار در مقیاس جهانی، باشگاه هایی را مشاهده خواهیم کرد که مانند آنچه در ایتالیا انجام می شود به دنبال معاوضه بازیکن در شرایط پرداخت یک مقدار پول نقد و انتقال یک یا دو بازیکن می روند. ما شاهد انتقال های قرضی زیادی خواهیم بود. من در این مورد متقاعد شده ام زیرا باشگاه هایی که به دنبال صرفه جویی در پرداخت دستمزد هستند، قادر به فروش بازیکن نخواهند بود.

در مورد نقل و انتقالات رایگان نیز روند جالبی نیز وجود خواهد داشت. بازیکنان آزاد در ۲۰ باشگاه برتر جهان در حال تبدیل شدن به بازیکنان مهمی هستند، زیرا پرداخت هیچ هزینه ای برای جذب آنها لازم نیست.

منبع: اسکای اسپورتس

تگ ها


رحیم استرلینگ کیلیان امباپه پاری سن ژرمن آنتون گریزمان ترنت الکساندر-آرنولد منچستر سیتی لیورپول بارسلونا