ستاره‌های ناکام در راه فتح لیگ قهرمانان

ستاره‌ها و بازیکنان بزرگ زیادی نتوانستند در لیگ قهرمانان اروپا قهرمان شوند....

ستاره‌ها و بازیکنان بزرگ  زیادی نتوانستند در لیگ قهرمانان اروپا قهرمان شوند.

لیگ قهرمانان اروپا یکی از مهیج‌ترین و پرطرفدارترین رقابت‌های فوتبالی‌ است و قهرمانی در آن جزو افتخارات هر بازیکن محسوب می شود اما بسیار ی از بازیکنان بزرگ نتوانستند به این افتخار نائل شوند.
با هم ترکیب برترین بازیکنانی که نتوانستند قهرمان لیگ قهرمانان شوند را مرور می‌کنیم:
جان لوئیجی بوفون: قطعا بزرگترین حسرت فوتبالی بوفونی که قهرمانی جهان را در کارنامه خود دارد و حتی در فینال لیگ قهرمانان بازی کرده عدم قهرمانی در لیگ قهرمانان است. او در ۲۴ سال فعالیت فوتبالی خود نتوانست این عنوان را کسب کند و امسال نیز به همراه پاریسن‌ژرمن از این رقابت ها حذف شد.
لیلیان تورام: این مدافع فرانسوی به افتخارات زیادی رسیده اما هیچ وقت نتوانست لیگ قهرمانان را به خانه ببرد.
فابیو کاناوارو: اسم این بازیکن با موفقیت عجین شده و او تنها مدافعی است که توانست برترین بازیکن جهان شود اما او هم نتوانسته لیگ قهرمانان را فتح کند.
لوران بلان: مربی اخراجی شده پاریسن‌ژرمن که با فرانسه قهرمان جام جهانی ۹۸ شد هیچ وقت نتوانست قهرمان لیگ قهرمانان شود.
جیان لوکا زامبروتا: مدافع کناری موفق یوونتوس که به همراه کاناوارو در ترکیب اصلی تیم ملی ایتالیا در جام جهانی ۲۰۰۶ حضور داشت جزو بازیکنانی است که نتوانست فاتح لیگ قهرمانان شود.
پاول ندود: یکی دیگر از بازیکنانی که توانست توپ طلا را به دست آورد اما نتوانست به قهرمانی در لیگ قهرمانان برسد. او در سال ۲۰۰۳ می‌توانست با شکست میلان در الدترافورد این جام را کسب کند اما این اتفاق رخ نداد.
پاتریک ویرا: یکی دیگر از فرانسوی‌هایی که نتوانسته این افتخار را کسب کند. او بدشانس هم بود زیرا ۱ سال قبل از آن که آرسنال به فینال لیگ قهرمانان برسد و ۶ ماه قبل از اینکه مورینیو سه‌گانه بگیرد از آرسنال و اینتر جدا شد!
سسک فابرگاس: او به دلیل کسب جام از آرسنال به بارسا پیوست اما نتوانست خودی نشان دهد و هرگز قهرمان لیگ قهرمانان نشد.
رونالدو: برخلاف کریستیانو رونالدو که ۵ بار قهرمان لیگ قهرمانان شده، رونالدوی برزیلی هیچ گاه قهرمان این رقابت‌ها نشد. او در اینتر، میلان، بارسا و رئال این شانس را داشت اما در نهایت بدون قهرمانی به فوتبال حرفه‌ای خود خاتمه داد.
زلاتان ابراهیموویچ: این مهاجم سوئدی در بیش از ۶ تیم بازی کرد اما نتوانست قهرمان این جام شود. او هم اکنون در لیگ آمریکا بازی می‌کند و علنا لیگ قهرمانان برای او تمام شده است.
دنیس برکمپ: مهاجم هلندی آرسنال که در بسیاری از سفرهای آرسنال به دلیل ترس از هواپیما حضور نمی‌یافت با آژاکس و اینتر قهرمان لیگ اروپا شد اما نتوانست لیگ قهرمانان را فتح کند. او در فینال ۲۰۰۶  و در بازی بارسلونا مقابل آرسنال به عنوان بازیکن ثابت حضور نداشت.