ستاره وزنه‌برداری کلمبیا خداحافظی کرد

اشکهای یک ورزشکار خستگی ناپذیر و امیدوار روی زانوهایش میچکید، او پس از فتح طلای ریو، از ورزش حرفهای خداحافظی کرد ......

اشک‌های یک ورزشکار خستگی ناپذیر و امیدوار روی زانوهایش می‌چکید، او پس از فتح طلای ریو، از ورزش حرفه‌ای خداحافظی کرد.
به گزارش فارس، حکایت قهرمانی یک وزنه‌بردار کلمبیایی پس از پرده برداری از حقایق زندگی او خیلی زود به یک داستان تراژیک در المپیک 2016 ریو تبدیل شد. 
 
اسکار فیگروآ وزنه‌بردار قدرتمند کلمبیایی سال‌ها پیش در حال تمرین و آماده‌سازی برای درخشش در رقابت‌ها دچار آسیب‌دیدگی هولناکی شد که تا مرز بی‌حسی کامل دست پیش رفت. خلاصه ماجرا آن که پزشکان معتمد و کادر پزشکی کمیته ملی المپیک وی را از ادامه ورزش حرفه‌ای حتی فعالیت روزانه منع کردند و می‌توان گفت برای او نسخه‌ای پیچیدند که منجر به استراحت مطلق می‌شد. اسکار اما آنقدر تلاش کرد و آنقدر روش‌های مختلف را برای بازگشت به زندگی طبیعی امتحان کرد تا بالاخره راهی رقابت‌های جهانی شد. 
 
متولد ساراگوسای کلمبیا اکنون 33 سال سن دارد و مشخص بود که المپیک ریو می‌تواند پایان راه این اسطوره باشد.  
ستاره  62- کیلوگرم وزنه‌برداری جهان مدال طلای پان آمریکن 20008، برنز 2015 هیوستون  2013 جهانی را در کارنامه خود یدک می‌کشد.  
در المپیک 2012 لندن مدال نقره را در گردن آویخت اما باز هم عقب‌نشینی نکرد و تصمیم گرفت برای طلای ریو خیز بردارد. او بالاخره به این هدف رسید و در شرایطی طلای ریو 2016 را فتح کرد که قرار بود در چنین روزهایی از روی تخت بیمارستان شاهد بازی‌های المپیک باشد.
 اسکار بعد از بالابردن وزنه منجر به قهرمانی و فتح مدال طلا کفش‌های خود را از پا درآورد و به آهن سرد تکیه داد. اشک‌های او برای اهالی وزنه‌برداری قابل پیش‌بینی بودند و به این ترتیب یک اسطوره به صورت رسمی اعلام بازنشستگی کرد. 
مصدومیت‌های کوچک و بزرگ از ناحیه پا، دست راست، کمر و حتی گردن نتوانستند مقابل این ورزشکار مانع‌تراشی کنند.

تگ ها


اخبار روز المپیک