ستاره پرتغالی زیر سایه رونالدو می ماند؟

هواداران و کادر فنی تیم ملی پرتغال امیدوار به درخشش برونو فرناندز در رقابت های یورو ۲۰۲۰ هستند....

به گزارش "ورزش سه"، برونو فرناندز در حدود دو سال اخیر بهترین بازیکن منچستریونایتد و یکی از ستاره های تاثیرگذار لیگ برتر انگلیس بوده و عملکرد فوق العاده ای در ترکیب شیاطین سرخ از خود ارائه داد. برونو فرناندز در فصلی که گذشت، در مجموع ۲۴ بار برای یونایتد موفق به گلزنی شده و ۱۴ پاس گل نیز ارسال کرد تا با اختلافی قابل توجه موثرترین بازیکن تیمش لقب بگیرد، اما در رده ملی شرایط برای او کاملا متفاوت بوده است.

عجیب اینجاست برونو فرناندز ۲۶ ساله در ۲۷ بازی ملی اخیر خود در ترکیب پرتغال تنها دو بار موفق به گلزنی شده و چهار پاس گل نیز برای همبازیان خود ارسال کرده که این کارنامه تفاوتی عجیب و معنادار با عملکرد فوق العاده او در منچستریونایتد دارد. البته به نظر می رسد حضور کریستیانو رونالدو در ترکیب تیم ملی پرتغال نیز نقشی اساسی در افت محسوس برونو فرناندز از نظر آمار و ارقام دارد.

بر خلاف منچستریونایتد، برونو فرناندز در ترکیب تیم ملی پرتغال نه پنالتی زدن اول است و نه پشت ضربات ایستگاهی قرار می گیرد. بدین ترتیب او در ترکیب کشورش به اندازه یونایتد بازیکنی محوری محسوب نشده و به نوعی زیر سایه رونالدو قرار دارد. فرناندو سانتوس می داند که تکرار عنوان قهرمانی تنها با تکیه بر کریستیانو رونالدو ممکن نیست و او باید راه حلی برای احیای برونو فرناندز در ترکیب تیم ملی پرتغال پیدا بکند.

تگ ها


تیم ملی پرتغال کریستیانو رونالدو یورو ۲۰۲۰ برونو فرناندس فوتبال جهان منچستر یونایتد فوتبال