ستاره ژاپنی سالزبورگ در راه لیورپول

تاکومی مینامینو ستاره ژاپنی سالزبورگ مورد توجه سران لیورپول قرار گرفته است...

به گزارش مدال، تیم فوتبال سالزبورگ یکی از تیم‌های شگفتی‌ساز این فصل رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا بوده است. این تیم اتریشی در گروه E با تیم‌های لیورپول، ناپولی و خنک همگروه شده بود. آنها با ارائه نمایش‌های فوق العاده تا آستانه صعود به مرحله بعدی رقابت‌ها نیز پیش رفتند اما با شکست در بازی پایانی مقابل لیورپول در این امر ناموفق بودند.

نکته جالب توجه درباره تیم سالزبورگ اما به ظهور پدیده‌های فوق العاده از این تیم برمی‌گردد؛ بازیکنانی نظیر ارلینگ هالند نروژی، هوانگ هی چان کره ای و تاکومی مینامینو ژاپنی که عملکردی فوق‌العاده را در برابر تیم‌های بزرگی نظیر لیورپول و ناپولی به نمایش گذاشتند.

پس از درخشش این بازیکنان جوان سالزبورگ، حالا آنها تیم‌های بزرگ اروپایی را خواهان خود می‌بینند. طی ساعات گذشته نشریات آلمانی مدعی شدند که ارلینگ هالند برای پیوستن به یکی از دو تیم لایپزیش یا دورتموند راهی کشور آلمان شده است.

جذاب ترین انتقال اما به پیوستن احتمالی تاکومی مینامینو به لیورپول مربوط می‌شود. طی هفته های اخیر نشریات اروپایی از علاقه باشگاه هایی نظیر دورتموند، بایرن مونیخ، منچستریونایتد و لیورپول به ستاره ۲۴ ساله ژاپنی سالزبورگ صحبت کرده بودند. در نهایت اما به نظر می رسد که لیورپول گوی سبقت را از سایر رقبا ربوده و احتمالاً مینامینو را در ژانویه به خدمت خواهد گرفت.

در همین رابطه دقایقی پیش ملیسا ردی، خبرنگار نزدیک به باشگاه لیورپول، مدعی شد که انتقال مینامینو به آنفیلد مراحل نهایی خود را پشت سر می گذارد. در گزارش این خبرنگار آمده است: " بیشتر توافقات لازم برای انتقال مینامینو به آنفیلد انجام شده است. تاکومی در ژانویه با مبلغ ۷.۲۵ میلیون پوند راهی لیورپول می شود. لیورپول برای انجام این انتقال، از رابطه خوب خود با باشگاه سالزبورگ و شرکت رد بول استفاده کرده و رقیبانی مانند منچستر یونایتد را در این راه شکست داده است."

مینامینو در دو بازی رفت و برگشت مقابل لیورپول آمار یک گل و یک پاس گل را از خود به جای گذاشت؛ موضوعی که قطعاً یکی از دلایل علاقه باشگاه لیورپول به این بازیکن ژاپنی بوده است.

از سوی دیگر گفته می شود که هوانگ هی چان بازیکن کره‌ای و دیگر ستاره تیم سالزبورگ نیز در آستانه پیوستن به باشگاه ولورهمپتون در زمستان پیش رو قرار دارد.

انتقال بازیکنان ژاپنی و کره ای به تیم‌های مطرح اروپا دیگر چیز عجیبی نیست و حالا به یک اتفاق متداول در فوتبال اروپا تبدیل شده است؛ موضوعی که می تواند یک زنگ خطر و حتی حسرت برای فوتبال ایران باشد. فوتبال ایران در حال حاضر تنها علیرضا جهانبخش را در سطح اول لیگ های اروپایی در اختیار دارد که این بازیکن ۲۶ ساله نیز این روزها شرایط خوبی را تجربه نمی کند و به یک نیمکت نشین محض در باشگاه برایتون تبدیل شده است.

طی یکی دو سال اخیر همواره شایعات زیادی درباره احتمال پیوستن بازیکنانی نظیر سردار آزمون، میلاد محمدی، مهدی طارمی و حتی مهدی قائدی به لیگ‌های درجه یک اروپایی شنیده شده است اما به نظر می‌رسد که اینها همه برای ما در حد شایعه و برای بازیکنان شرق آسیایی یک واقعیت است.

اخبار مرتبط:

کری زیدان: بازی با لیورپول؟ آن‌ها را حذف می‌کنیم

تگ ها


ستاره ژاپنی تاکومی مینامینو فوتبال جهان اخبار نقل و انتقالات نقل و انتقالات سالزبورگ اتریش لیورپول لیگ برتر فوتبال