ستاری: مشکلی برای رقابت با میلیچ ندارم

مدافع چپ پای تازه وارد تیم هوادار مدعی است علیرغم میل باطنی‌اش برای ادامه همکاری با پیکان و مجتبی حسینی، شرایطی شکل گرفت که پیشنهاد دیگر تیم تهرانی را قبول کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، محمد ستاری، مدافع چپ پای فصل گذشته پیکان درباره انتخاب هوادار به عنوان مقصدش برای فصل بیست و یکم گفت: هوادار یک تیم تازه لیگ برتری شده است و پتانسیل بالایی دارد. کار کردن با مربیان جوان مثل آقای عنایتی همیشه جذابیت‌های خاص خودش را دارد چرا که ایشان یک مربی با انگیزه بالا است و این انگیزه را به بازیکنانش هم منتقل می‌کند. من به دلایلی نتوانستم در پیکان بمانم و از طرفی با وجود پیشنهاداتی که داشتم دوست داشتم به خاطر خانواده‌ام در تهران بمانم و پیشنهاد هوادار هم پیشنهاد خوبی بود.

وی در مورد دلایل جدایی از پیکان هم توضیح داد: ما در پیکان یک فصل فوق العاده را سپری کردیم و با توجه به امکانات و بضاعت مالی خیلی خوب عمل کردیم چرا که فکر می‌کنم پیکان از لحاظ هزینه و بودجه جزو ۳ تیم آخر جدول بود. فصل سختی پشت سر گذاشتیم و در نهایت فکر می‌کنم عملکرد خوبی داشتیم. در مورد ماندن در پیکان هم من با آقای حسینی در ذوب آهن کار کرده بودم و به ایشان ارادت دارم و از من خواست بمانم ولی خب به هر حال یک فصل سخت را پشت سر گذاشته بودیم و باشگاه وضعیت مالی جالبی نداشت و از لحاظ مالی به توافق نرسیدیم و من هم شرمنده آقا مجتبی شدم.

مدافع هوادار در مورد سبک هجومی رضا عنایتی و تفاوتش با سیستم بازی تارتار گفت: من قبلاً هم سابقه کار با مربیان مختلف و با طرز تفکرات مختلف را داشته‌ام. زمانی در ذوب آهن زیر نظر یحیی گل‌محمدی بودم که سیستمش تقریباً مثل تارتار مبتنی بر دفاع - ضد حمله بود و بعد از آن با امیر قلعه‌نویی کار کردم که تفکرات هجومی تر داشت و از مدافع کناری انتظار نفوذ و شرکت در حمله را داشت. رضا عنایتی هم فهمیدم در این مدت که تفکرات هجومی دارد. در فوتبال روز دنیا هم مدافعان کناری وظیفه نفوذ و کمک به حمله را دارند و بازیکن خوب هم بازیکنی است که بتواند در سیستم ها و سبک های مختلف خودش را تطبیق دهد و بتواند خوب عمل کند.

ستاری در مورد شایعاتی مبنی بر هزینه‌های سنگین هوادار در نقل و انتقالات و پیشنهاد به بازیکنانی مثل دیاباته و میلیچ توضیح داد: من نمی‌دانم به این دو بازیکن پیشنها دادند یا نه ولی باشگاه خصوصی به اندازه باشگاه دولتی و صنعتی نمی‌تواند هزینه کند و با آنها توانایی رقابت نداریم.

وی در مورد اینکه نگرانی بابت جذب میلیچ دارد یا نه، گفت: زمانی که اسم میلیچ مطرح شد نمی‌دانم صحت داشت یا نه ولی دوست داشتم این اتفاق بیافتد و هنوز هم استقبال می‌کنم. هر بازیکن خوب و با کیفیتی که به یک تیم اضافه می‌شود سطح فنی آن تیم را بالا می‌برد و این به سود کل تیم است. در هر باشگاه خوبی چند بازیکن با کیفیت در هر پست وجود دارد و من استقبال می‌کردم میلیچ به تیم ما بیاید و رقابت کنیم و در کنار آن رشد کنیم و در این رقابت قطعاً چیزهای زیادی یاد می‌گرفتم. ضمن اینکه من با بررسی هوادار را انتخاب کردم و می‌دانم رضا عنایتی از من در این تیم چه می‌خواهد.

تگ ها


فوتبال ایران پیکان تهران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال