سخنرانی مسی در تونل نوکمپ؛ ۸ گل به ناپولی می زنیم!

لیونل مسی شب گذشته وظیفه کاپیتانی را به بهترین شکل ممکن انجام داد و ضمن حضور در میدان با پای مصدوم، سعی در تهییج هم تیمی هایش داشت....

به گزارش مدال و به نقل از موندودپورتیوو، لیونل مسی نه تنها در داخل زمین که در خارج از زمین نیز رهبر و لیدر بارسلونا محسوب می شود. او شب گذشته نقش اصلی را در پیروزی ۳-۱ بارسا بر ناپولی و صعود آبی اناری ها به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان ایفا کرد.

لیونل مسی شب گذشته دو گل به ثمر رساند که یکی مردود اعلام شد و با وجود مصدومیت تا به انتها در زمین باقی ماند.

بارسا نیمه اول بازی را با پیروزی ۳-۱ به اتمام رساند و در حالی پای به نیمه دوم گذاشت که باید از برتری دو گله خود دفاع می کرد تا راهی دور بعد لیگ قهرمانان شود.

ماتیاس اِرِکالده خبرنگار آرژانتینی ویدیویی قبل از ورود بازیکنان بارسا به زمین در نیمه دوم را در صفحه توئیتر خود منتشر کرده که نکات جالبی در آن به چشم می خورد.

در این تصاویر نقش لیونل مسی در ایجاد انگیزه و تهییج بازیکنان بارسا به خوبی دیده می شود. فوق ستاره آرژانتینی در حالی که بازیکنان بارسا در تونل ورزشگاه آماده ورود به زمین بودند، رو به آنها می گوید:« ناپولی برای جبران می آید ولی ما باید بازی را قوی شروع کنیم. نباید دست به کاری احمقانه بزنیم چون دو گل جلو هستیم. ما دو گل پیش هستیم و باید آسوده خاطرتر از همیشه بازی کنیم. راحت و بی دغدغه بازی کنیم، هشت گل به آنها می زنیم.»

مسی در حالی نیمه دوم را به طور کامل بازی کرد که به دلیل خطای منجر به پنالتی کالیدو کولیبالی روی او، به نظر می رسید ۴۵ دقیقه دوم را استراحت کند و دست به ریسک نزند ولی گل دقیقه ۴۹ اینسینیه باعث شد تا مسی به عنوان کاپیتان ترجیح دهد در نیمه دوم نیز همچنان در میدان بماند.

پس از حرف های مسی، لوئیس سوارز رو به هم تیمی ها گفت:« اصلا نباید خودمان را به دردسر بیندازیم. باید خودمان باشیم و مثل نیمه اول بازی کنیم.»

آلبا و جرارد پیکه نیز در ادامه توصیه هایی برای هم تیمی های شان داشتند. آلبا گفت:« وقتی توپ را می گیریم و در زمین خودمان هستیم، حتی الامکان سعی کنیم به تراشتگن پاس ندهیم» و پیکه در ادامه گفت:« قرار نیست همه در زمین خودمان جمع شویم. باید رو به جلو بازی کرد.»

با این وجود در نیمه دوم بارسا گلی به ثمر نرساند و بیشتر تحت تاثیر بازی ناپولی قرار داشت؛ هرچند که در نهایت نتیجه همان ۳-۱ ماند و بارسا راهی یک چهارم نهایی شد.

بیشتر بخوانید:

سوپر گل مسی در نوکمپ، لئو ترک عادت نکرد (عکس)

مسی کرونا نمی گیرد؛ اختراع جدید تقدیم به نابغه

 

 

تگ ها


یوردی آلبا لیونل مسی جرارد پیکه لوئیس سوارز تیم ملی اسپانیا فوتبال جهان بارسلونا فوتبال