سرآسیایی: خط کسر امتیاز پدیده را تهدید می‌کند/در برزخ مانده‌ایم

قائممقام باشگاه پدیده گفت: مشکلات زیادی داریم و اگر خیلی سریع به آنها رسیدگی نشود، قطعا چارهای جز تسلیم شدن نداریم ......

قائممقام باشگاه پدیده گفت: مشکلات زیادی داریم و اگر خیلی سریع به آنها رسیدگی نشود، قطعا چارهای جز تسلیم شدن نداریم ...
قائم‌مقام باشگاه پدیده گفت: مشکلات زیادی داریم و اگر خیلی سریع به آنها رسیدگی نشود، قطعا چاره‌ای جز تسلیم شدن نداریم.
 
به گزارش مدال و به نقل از سایت رسمی باشگاه فرهنگی‌ورزشی پدیده خراسان، مجتبی سرآسیایی قائم مقام پدیده  در خصوص آخرین وضعیت این باشگاه اظهار داشت: جلسات مثبت و سازنده‌ای در خصوص واگذاری تیم پدیده به بخش خصوصی صورت گرفته که باید از تک‌تک مسئولانی مثل رسولیان، معاون محترم اقتصادی استانداری خراسان رضوی، کلایی، شهردار محترم مشهد که از نگاه دلسوزانه و ویژ‌ه‌اش به ورزش آگاهیم و همچنین سازمان همیاری‌ها و شورای شهر که در کمک به باشگاه پدیده تلاش فراوانی کرده، تشکر کنم. 
 
وی ادامه داد: آنچه که در این پروسه انتقال مهم است از دست رفتن زمان است. متاسفانه شرایط تیم پدیده ابدا با جایگاه این تیم در لیگ برتر همخوانی ندارد و در مسائل ریز و درشت مانده‌ایم و نیاز است تا اهتمام ویژه‌تر و سریع‌تری صورت گیرد تا هرچه زودتر تکلیف مالکیت باشگاه مشخص شود و بتوانیم از این وضعیت دور شویم.
 
سرآسیایی تصریح کرد: هر روزی که از دست می دهیم بعدا باید تاوان سنگینی را پس بدهیم. در حال حاضر نیز مهم‌ترین خطری که پدیده را تهدید می‌کند، پرونده سوبا ست. برای پرداخت بدهی پدیده به سوبا تنها ۱۰ روز دیگر فرصت داریم که از این مدت باقی مانده، بخشی هم تعطیلات کریسمس و سال نوی میلادی ا‌ست که کار ما را سخت تر هم می کند.
 
وی اظهارداشت: متاسفانه توافقات خوبی که با سوبا داشتیم به خاطر بی‌پولی پدیده عملی نشد و حالا باید چندین برابر توافق به این بازیکن پول بدهیم، وگرنه کسر 6 امتیاز از پدیده توسط فیفا قطعی‌ست. همه می دانند فیفا با کسی شوخی ندارد اما متاسفانه در مشهد هم دیگر کسی حاضر به کمک به تیم ما نیست. موضوع کسر امتیاز باید بگویم از رگ گردن هم به ما نزدیک تر است.
 
مدیر تیم فوتبال پدیده افزود: در حال حاضر در یک برزخ گیر کرده ایم. سازمان همیاری شهرداری ها کمک های فراوانی را به تیم داشت که گره های زیادی از تیم ما باز کرد.اما از زمانی که موضوع انتقال باشگاه مطرح شد، آنها نیز جواب گوی ما نیستند و اعلام می کنند موضوع مالکیتی تیم باید تعیین تکلیف شود و متاسفانه باید بگویم با قطع کمک های این سازمان عملا  ما در امور روز مره  تیم هم مانده ایم. 
 
وی تاکید کرد: امیدوارم هرچه زودتر این ماجرا با کمک مسئولان محترم شهری و استانی ختم به خیر شود و شاهد تکرار اتفاقات تلخ فصل قبل نباشیم. اگر زمان را از دست بدهیم مطمئن باشید که بعد از آن هر چقدر هم پول به باشگاه تزریق شود فایده ای نخواهد داشت. نمی دانیم باید مشکلاتمان را با چه زبانی بگوییم. شرایط تیمی که در بالای جدول است واقعا نباید اینگونه باشد. ما تنها تیم مشهدی لیگ برتر هستیم اما کارد به استخوانمان رسیده است. با این شرایط ادامه کار به هیچ‌وجه میسر نیست.  
 
قائم مقام باشگاه پدیده خراسان در ادامه گفت: بازیکنان و کادرفنی پدیده به واسطه عملکرد درخشانی که در نیم‌فصل نخست داشتند، مشتریان دست به نقد و گردن‌کلفتی دارند اما به پاس احترامی که برای باشگاه و نتایج خوب نیم‌فصل قائلند، هنوز منتظرند تا شرایط باشگاه مساعد شود و در تیم خودشان به کار در لیگ هجدهم ادامه دهند. متاسفانه شرایط واقعا بغرنج است و حتی هنوز نتوانسته‌ایم برنامه‌ریزی لازم برای برگزاری اردو را داشته‌باشیم.
 
سرآسیایی افزود: در شرایطی که رقبا علاوه بر حضور در نقل و انتقالات و تقویت تیم‌های خود، به اردو می‌روند و مسلح‌تر از قبل وارد مسابقات می‌شوند، ما هیچ چیزی نداریم و عملا ادامه روند خوب پدیده در لیگ هجدهم بیشتر به رویا شبیه شده‌است. در چنین وضعیتی قطعا باید دست‌مان را به نشانه تسلیم بالا بگیریم.
 
مدیر تیم پدیده تاکید کرد: علاوه بر کارمندان و پرسنل باشگاه پدیده که بیش از ۷ ماه است حقوق نگرفته‌اند، روزانه با مشکلات ریز و درشت بسیاری دست به گریبانیم و روی رفتن به دفتر باشگاه را نداریم. طلبکاران زیادی داریم که تاهمینجا هم به خاطر باشگاه خیلی صبر کرده‌اند. حتی برای زمین تمرینی که در شان باشگاه لیگ برتری باشد و بتواند گره نیم‌فصل نخست را برای ما بگشاید، کاری از پیش نبرده‌ایم. تیم جوانان پدیده با وجود نتایج خوب متاسفانه به خاطر مشکلات مالی در یک بازی خارج از خانه حضور نیافت و ۳ بر ۰ بازنده شد. متاسفانه برای بازی آتی این تیم در رشت هم در تنگنای مالی بودیم و برای جلوگیری از حذف این تیم و سقوط به دسته پایین‌تر، هر طور بود با پول دستی، تیم جوانان پدیده را راهی رشت کردیم.
 
سرآسیایی تصریح کرد: حیف است وقتی چنین اشتیاق و شوری در بین مردم فوتبال‌دوست مشهدی ایجاد شده به این شکل نابود شود. هواداران ما و مردم مشهد واقعا از این نتایج خوشحال شدند و نشاط خاصی در مردم ایجاد شد ، اما حالا همین هواداران و مردم نگران هستند و ما هم نمی دانیم که باید چه جوابی بدهیم.واقعا مستاصل شده ایم از این همه مشکلات و همه آنها به این خاطر است که پولی نداریم تا کارها را پیش ببریم.از تمامی مدیران شهری و استانی که تابه امروز به ما کمک‌کرده‌اند ممنونم اما نیاز است تا هرچه سریعتر به وضعیت باشگاه رسیدگی شود و تکلیف مالکیت باشگاه پدیده مشخص شود تا بتوانیم شرایطی ایده‌آل برای تیم رقم بزنیم و در نیم‌فصل دوم هم موفق باشیم.