سرآسیایی: عطش گلزنی با مهدی رحمتی بیشتر شد

سرمربی سابق شهرخودرو در تحلیل اولین بازی این تیم، عطش گلزنی شهرخودرو با رحمتی را بیش از دوران این تیم با گل‌محمدی دانست....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مجتبی سرآسیایی در تحلیل اولین بازی شهرخودرو در لیگ بیستم می‌گوید: طبیعتا ترکیب اولیه شهرخودرو نسبت نسبت سال گذشته ۵تغییر داشت که بخاطر تغییرات بازیکنان و سیاست‌های باشگاه نقل و انتقالات امسال بود اما شکل بازی نماینده فوتبال خراسان خیلی خوب بود و توانست هم در بحث حمله‌ای، در انتقال از دفاع به حمله و هم در بخش دفاعی، از حمله به دفاع یک روز خوب را از خود به نمایش بگذارد‌.


او می‌گوید: میلاد فراهانی درون دروازه، عرفان معصومی در دفاع که در غیاب فرشاد فرجی که بخاطر مشکل صدور کارتش بازی نکرد و امیرحسین کریمی کنار اکبر صادقی و صادق صادقی و رحمان جعفری همگی خوب ظاهر شدند و شهرخودرو نیز با همین نظم زود به گل اول رسید. این تیم تنوع تاکتیکی داشت و با توجه به اینکه مهره نظم‌دهنده این تیم اکبر صادقی در کارهای دفاعی و هجومی فوق‌العاده باتجربه است موفق شد نبض میدان را در اختیار بگیرد.


سرمربی و مربی سابق شهرخودرو و گل‌گهر، تصمیم رحمتی به تغییر پست امین قاسمی‌نژاد را تحسین کرده و گفت: امین با توجه به خصوصیات بالا در گلزنی، شوتزنی و ضربه به توپ و از آن مهمتر شناخت بسیار خوبی که اکبر صادقی از او دارد توانست ستاره میدان شود. علیرغم اینکه ماشین‌سازی با مشکلاتی در این بازی حاضر شد اما شهرخودرو شروع خوبی داشت و با توجه به بسته بازی کردن ماشین‌سازی، با استفاده از پاس و جابجایی زیاد توانست به گل برسند. با شناخت اکبر و امین و اینکه چشم بسته هم را پیدا می‌کردند در این بازی، کفه به سمت شهرخودرو سنگینی می‌کرد و دو گل متوالی حاکی از آن بود.


سرآسیایی ادامه داد: حضور مهربان و الجبوری در نیمه دوم هم طراوت خوبی به شهرخودرو داد و این تیم فوتبال باحوصله‌تری با نگاه به عمق حریف ارائه‌گر شد. در روزی که فرامرزی و حسن جعفری خیلی خوب در چپ و راست اضافه می‌شدند و ارسال‌های زیادی انجام شد شهر خودرو می‌توانست گل‌های بیشتری بزند. شهرخودرو در این بازی نشان داد با تلفیقی از بازیکنان باتجربه، جدید و جوان روزهای خوبی در پیش خواهد داشت و روز به روز بهتر خواهد شد. کار زیادی با این تیم به لحاظ تاکتیکی شده و کادر فنی جوان شهرخودرو کارهای زیادی برای پیشرفت بیشتر تیم در پیش خواهد داشت.


او تفاوت فوتبال شهرخودرو با رحمتی و فوتبالی که این تیم با یحیی گل محمدی ارائه می‌کرد را اینطور توضیح داد: هر دو تیم با ۴ _ ۴ _۲ بازی می‌کنند. در دوران حضور یحیی گل‌محمدی شهرخودرو با تکیه بر پاس زیاد و گردش توپ بین خطوط بازی تیم را چشم‌نواز کرده بود ضمن اینکه بازی تیم رحمتی هم بر پایه بازی‌سازی است اما نه به آن حوصله گذشته. شهرخودرو با رحمتی دنبال موقعیت‌سازی بیشتر است و ارسال‌های بلند، بازی در عمق و استفاده از توپ‌های برگشتی و توپ سوم در کار این تیم یک اتفاق جدید است که مشخصا بر روی آن کار شده است.


سرآسیایی در خاتمه گفت: علیرغم اینکه بازی اول بازی مهمی است، شاید ماشین‌سازی نتوانسته بود تیم کاملی باشد‌ اما شهرخودرو باید آماده محک‌های جدی‌تر برای بازیکنان جدیدش باشد و البته که شناخت زیاد رحمتی از لیگ هم به این تیم کمک خواهد کرد. به اعتقاد من بازی به بازی شناخت تیم‌ها از هم بیشتر می‌شود‌ و هر چه جلوتر برویم می‌توانیم با داشته‌های بیشتر در مورد آینده تیم‌ها صحبت کنیم. برای شهرخودرو هم آرزوی موفقیت دارم و به نظرم آینده خوبی در پیش خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

شهرخودرو سوار با «ماشین» وارد لیگ شد/ نخستین پیروزی برای رحمتی

خلاصه بازی شهرخودرو 3 - ماشین سازی 0

 

 

تگ ها


مجتبی سرآسیایی فوتبال ایران شهر خودرو لیگ برتر خلیج فارس فوتبال