سرافکندگی ورزشکار اسرائیلی در رقابت‌های جودو قهرمانی جهان

جودوکار اسرائیلی در رقابت های قهرمانی جهان در امارات در حالی روی سکوی نخست این رقابت ها قرار گرفت که هیچ سرودی پخش نشد و هیچ پرچمی نیز بالا نرفت ......

جودوکار اسرائیلی در رقابت های قهرمانی جهان در امارات در حالی روی سکوی نخست این رقابت ها قرار گرفت که هیچ سرودی پخش نشد و هیچ پرچمی نیز بالا نرفت.

رقابت های جودوی قهرمانی جهان در کشور امارات پیگیری می شود و در وزن 66 کیلوگرم، تال فلیکر، ورزشکاری از رژیم اشغالگر قدس در مسابقات شرکت کرد. از همان ابتدا فدراسیون بین المللی جودو از سران مسابقات خواسته بود تا با این ورزشکار نیز به مانند ورزشکاران دیگر برخورد کنند، با این حال زمانی که او توانست به مدال طلا برسد و بر روی سکو رفت، نه تنها سرود ملی پخش نشد بلکه پرچمی هم بالا نرفت و حتی هیچ مقام مسئولی نیز به این ورزشکار بابت موفقیتش تبریک نگفت.

در رقابت های المپیک ریو نیز یک بار وقتی ورزشکاری از رژیم اشغالگر قدس توانست ورزشکار مصری را شکست دهد، این ورزشکار مصری با همتای خود دست نداد و اعلام کرد که اسرائیل را به رسمیت نمی شناسد.

بیشتر کشورهای خاورمیانه از جمله امارات تاکید دارند که رابطه ای با سران اسرائیلی ندارند. یک بار هم در سال گذشته علیرضا جهانبخش زمانی که در عضویت آلکمار بود در بازی برابر مکابی برابر این تیم حاضر نشد که بازتاب گسترده ای پیدا کرد.

همچنین یک تنیس باز تونسی نیز چندی پیش وقتی فهمید قرار است با ورزشکاری از رژیم صهیونیستی بازی کند، این مسابقه را انجام نداد و عنوان کرد که اسرائیل را به رسمیت نمی شناسد.

تگ ها


اخبار روز جودو