سرانجام مربیان موفق در لیگ داخلی، ناموفق در لیگ قهرمانان اروپا

برخی مربیان موفق اروپایی در لیگ‌های داخلی، موفق نشدند در رقابتی همچون لیگ قهرمانان اروپا تیم‌هایشان را به سرمنزل مقصود برسانند...

لیگ قهرمانان منتهی آرزوی هر تیم قدرتمند اروپایی است و این فصل خیلی از مربی‌ها با وجود آنکه در لیگ‌های داخلی‌شان موفق شدند اما به‌خاطر ناکامی در عرصه قاره‌ای مورد انتقاد قرار گرفتند.
به گزارش مدال، نشریه مارکا در گزارشی به وضعیت تیم‌های مطرح اروپایی و مربیان این تیم‌ها پرداخته است. در این گزارش آمده است که بارسلونا، یوونتوس، پاری‌سن‌ژرمن، منچسترسیتی و بایرن‌مونیخ در پنج لیگ درجه اول اروپا عملکرد خوبی داشتند اما این موفقیت برای جشن گرفتن کافی نبود چون حسی از نارضایتی همراه‌شان بود. سرانجام مربیانی که موفق نشدند در لیگ قهرمانان اروپا موفقیتی کسب کنند به این شکل است:
آلگری از یوونتوس می‌رود؛ مربی ایتالیایی پنج قهرمانی سری A، چهار قهرمانی جام حذفی ایتالیا و دو قهرمانی سوپرجام ایتالیا را به‌دست آورده، اما با آنکه بانوی پیر را دوبار به فینال رساند اما نتوانست قهرمانی اروپا را به‌دست آورد. او  فصل آینده روی نیمکت یوونتوس نمی‌نشیند چون آنها کسی را می‌خواهند که بتواند قهرمانی اروپایی را برایشان به ارمغان آورد.
 

 دبل داخلی والورده؛ ارنستو والورده در فصل اول کارش در بارسلونا دوگانه قهرمانی لیگ و جام حذفی را به‌دست آورد و این فصل هم چنین دستاوردی را تکرار می‌کند اگر آبی‌اناری‌پوشان در دیدار شنبه آینده برابر والنسیا در فینال جام حذفی اسپانیا به پیروزی برسند. او توانست بازیکنانی مثل عثمان دمبله و آرتورو ویدال را مدیریت کند و یکی از بهترین فصل‌های لیونل مسی را پشت سر گذاشت. والورده اما به‌خاطر این موفقیت‌ها در خاطر هواداران باقی نمی‌ماند چون دو باخت تحقیرآمیز برابر رم و لیورپول هرگز از ذهن‌شان پاک نمی‌شود.
 

 رویاپردازی گواردیولا؛ پپ گواردیولا بعد از جدایی از بارسلونا نتوانسته لیگ قهرمانان را ببرد و با وجود آنکه با منچسترسیتی دو قهرمانی پیاپی در لیگ برتر به‌دست آورده اما با طعمی تلخ در دهانش فصل را به پایان رساند چون نتوانست در اروپا کار خاصی بکند.
 

 بازگشت نامناسب نیکو کوواچ؛ او که دو فصل برای بایرن‌مونیخ بازی کرده بود، به‌عنوان مربی به این تیم برگشت اما نتوانست به تیم روحیه بدهد و کار تیم در اروپا در مرحله یک‌هشتم‌نهایی و توسط لیورپول تمام شد. حتی اگر بایرن قهرمان دوگانه لیگ و جام حذفی شود، شاید برای حفظ کوواچ کافی نباشد.

تگ ها


مکس الگری پپ گواردیولا نیکو کواچ یوونتوس منچستر سیتی بایرن مونیخ بارسلونا جام حذفی ایتالیا سوپر جام ایتالیا بانوی پیر پاری سن ژرمن ارنستو والورده عثمان دمبله آرتورو ویدال لیونل مسی رم لیورپول UEFA Champions League فوتبال