سرخابی ها پرچمدار ایران مثل ۲۰۱۸؟

پرسپولیس و استقلال تنها تیم های ایرانی با شانس صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا هستند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، شاید بسیاری از هواداران استقلال انتظار داشتند که تیم محبوبشان باتوجه به انصراف الوحده اکنون صعود خود را به مرحله حذفی قطعی می‌کرد اما توقف در برابر الشرطه این عملیات را به خاطر انداخت؛ درست مانند اتفاقی که در بازی با الدحیل برای پرسپولیس رخ داد و همه چیز را به بازی آخر کشاند.

پرسپولیس و استقلال در حالی امیدوار هستند که به مرحله حذفی صعود کنند که دو نماینده دیگر ایران یعنی سپاهان و شهرخودرو با نتایج ضعیف و دور از انتظار خیلی زود با تورنمنت وداع کردند تا سرخابی ها تنها نمایندگان لیگ برتر خلیج فارس به حساب بیایند.

مشابه این اتفاق در فصل ۲۰۱۸ لیگ قهرمانان آسیا هم رخ داد. آن فصل به همراه سرخابی های پایتخت، تیم ذوب آهن نیز راهی یک هشتم نهایی شد اما تقابل این تیم با استقلال، سبب شد تا در نهایت حداکثر حضور دو تیم ایرانی در مرحله بعدی ممکن باشد.

پرسپولیس در مرحله نخست الجزیره را شکست داد و استقلال هم از سد ذوب آهن گذشت تا برای اولین بار در تاریخ دو رقیب دیرینه به جمع هشت تیم برتر برسند و امکان برگزاری دربی آسیایی هم فراهم شود اما قرعه کشی حکم به تقابل پرسپولیس با الدحیل و استقلال با السد داد و سرانجام پرسپولیس از این مرحله هم بالا رفت و در ادامه با شکست السد به فینال لیگ قهرمانان رسید.

حالا دوباره هواداران فوتبال امیدوارند که استقلال با شکست الاهلی و پرسپولیس با غلبه بر الشارجه از گروه خود بالا بیایند و یک بار بار دیگر برای ایران پرچمداری کنند و شاید پس از دربی حذفی، یک دربی جذاب دیگر را هم در آسیا به طرفداران ایرانی هدیه بدهند.

بیشتر بخوانید:

ادامه تغییرات در ترکیب اصلی پرسپولیس این بار مقابل شارجه

استراحت سرمربی الاهلی به «عمر السوما» در دیدار با استقلال

 

تگ ها


استقلال تهران لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس تهران پرسپولیس استقلال AFC Champions League فوتبال