سرخیو راموس در آستانه ثبت یک رکورد فوق‌العاده

راموس یکی از چهره‌های ثابت ال‌کلاسیکوهای سال‌های اخیر است...
راموس یکی از چهره‌های ثابت ال‌کلاسیکوهای سال‌های اخیر است

بارسا امشب در دیداری حساس میزبان رئال مادرید خواهد بود.

به گزارش مدال، سرخیو راموس سال‌هاست که رهبر و لیدر شماره یک رئال مادرید است. پس از رفتن رونالدو حالا زدن پنالتی‌ها نیز به او واگذار شده است. او بازوبند کاپیتانی را بر بازو دارد، پنالتی‌ها را خودش می زند و چهره بین المللی شماره یک رئال نیز محسوب می شود.

امشب در نوکمپ راموس یک بار دیگر به عنوان کاپیتان کار را شروع خواهد کرد. این چهلمین باری است که راموس در ال‌کلاسیکو به میدان می رود. در 39 بازی قبلی برای بارسا که همواره نیز بازیکن ثابت بوده، او 4 گل زده که دو تایش در نوکمپ بوده و البته 5 بار نیز اخراج شده است.

دو گل او به بارسا در نوکمپ یکی در تساوی 3-3 سال 2007 و یکی هم دو سال پیش در تساوی 1-1 دو تیم بود. او سال 2005 و در اولین ال کلاسیکوی خود طعم تلخ شکست 3-0 خانگی برابر بارسا را چشید. همان دیداری که رونالدینیو در برنابئو تشویق شد.

راموس در صورتی که در دو ال کلاسیکوی 8 و 11 اسفند نیز از ابتدا به میدان برود، با رکورد 42 بازی خنتو (اسطوره دهه 60 رئال) برابر بارسا برابری خواهد کرد. خنتو نیز در تمام 42 بازی از ابتدا به میدان رفته بود. همچنین مانولو سانچیس (کاپیتان دهه 90 رئال) و ژاوی، اسطوره بارسا نیز سابقه 42 بازی در ال‌کلاسیکو را دارند اما در برخی از آنها از ابتدا در میدان حاضر  نبودند.

اگر اتفاق خاصی نیفتد، راموس تا یک سال دیگر رکورد حضور در ال‌کلاسیکو را به تنهایی از آن خود خواهد کرد تا نام خود را در تاریخ این بازی ابدی کند.