سردار آزمون بهترین کشف ما بود/ او را یک سال زیر نظر داشتیم

سرمربی سابق تیم فوتبال روبین کازان روسیه از سردار آزمون مهاجم ایرانی به عنوان بهترین بازیکن کشف شده برای روبین نام برد....

به گزارش خبرنگار مهر، «آندری فیودوروف» سرمربی سابق تیم فوتبال روبین کازان در مصاحبه‌ای به ارزیابی شرایط این تیم پرداخت و درباره نحوه کشف استعدادها و جذب آنها برای روبین کازان توضیحاتی داد.

این مربی در خلال صحبت‌های خود به سردار آزمون مهاجم ایرانی هم اشاره کرده است؛ بازیکنی که از لیگ ایران راهی روبین کازان شد و پله‌های ترقی را در لیگ روسیه طی کرد و حالا در تیم زنیت سنت پترزبورگ می‌درخشد.

آن دری در پاسخ به این سئوال که استعدادهای روبین کازان را از کجا کشف می کرده است؟ گفت: یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های استعدادهای فوتبال تولون فرانسه بود. هر ساله یک تورنمنت بین المللی در اواخر ماه می و اوایل ژوئن در آنجا برگزار می‌شود. در این مسابقات تیم‌های جوانان از سراسر جهان حضور دارند. همین مسابقات در والنسیا اسپانیا هم برگزار می‌شود.

وی افزود: چرا چنین تورنمنت‌هایی خوب هستند؟ چون نه تنها تیم‌های اصلی جوانان کشورها، بلکه بازیکنان دیگری نیز هستند که دیده نمی‌شوند اما فرصت رشد و پیشرفت دارند.

سرمربی سابق روبین کازان تاکید کرد: اگر بخواهیم درباره بهترین بازیکنی که برای روبین کازان پیدا کردیم صحبت کنیم، بدون شک این بازیکن سردار آزمون است. مارات کابائف اولین بار آزمون را در سن ۱۷ سالگی در تورنمنتی در سنت پترزبورگ دید. ما او را یک سال زیر نظر داشتیم و درباره اش مطالعه کردیم. در نهایت، وقتی آزمون ۱۸ ساله شد او به کازان منتقل شد.

تگ ها


سردار آزمون روسیه روبین کازان