سردار آزمون به زنیت سنت پترزبورگ پیوست

مهاجم ملی پوش کشورمان به عضویت زنیت سنت پترزبورگ درآمد....

مهاجم ملی پوش کشورمان به عضویت زنیت سنت پترزبورگ درآمد.

به گزارش مدال، باشگاه روبین کازان دقایقی قبل انتقال سردار آزمون به زنیت سنت پترزبورگ را تایید و از مهاجم تیم ملی ایران برای سال‌های حضور در این تیم تشکر کرد.

قرارداد سردار با باشگاه روسی 3/5 ساله و به ارزش 12 میلیون یورو است.

آزمون که در هر پنج مسابقه جام ملت‌های آسیا در ترکیب تیم ملی ایران حضور داشت و با نمایش خوب خود ۴ گل به ثمر رساند، با پیشنهاداتی در نیم‌فصل مواجه شد که در نهایت مسؤولان روبین کازان با درخواست باشگاه سن‌پترزبورگ موافقت کردند و با مبلغی ۱۲ میلیون یورویی به جدایی مهاجم خود رضایت دادند.

سردار که فصل گذشته ۲۶ بازی در روبین کازان انجام داده و ۶ گل به ثمر رسانده بود ، امسال هم در ۱۴ مسابقه ۴ گل زده و ۴ پاس گل داده بود.

همچنین باشگاه زنیت سن‌پترزبورگ با تایید انتقال سردار آزمون به این تیم در مطلبی نوشته است: «سردار آزمون در تاریخ یکم ژانویه ۱۹۹۵ در شهر گنبد کاووس ایران متولد شد. در ۱۵ سالگی به عضویت تیم سپاهان اصفهان درآمد و در لیگ برتر، سطح اول فوتبال ایران بازی کرد.این مهاجم در دسامبر ۲۰۱۲ به «روبین کازان» نقل مکان کرد، جایی که او نیم‌فصل بازی کرد؛ در فوریه ۲۰۱۵، انتقال آزمون به روستوف نهایی شد؛ او در فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۴ در مسابقات ملی شرکت کرد، اما فصل گذشته، با بازگشت قربان بردی‌اف به روبین کازان، به این تیم بازگشت. سردار آزمون طی پنج و نیم فصل حضور در لیگ برتر روسیه، در ۱۵۴ مسابقه شرکت کرد که در جریان این بازی‌ها ۴۲ گل به ثمر رساند. علاوه بر این، آزمون در تیم ملی ایران نیز ۴۶ بازی انجام داده و ۲۸ گل به ثمر رسانده است. باشگاه زنیت سن‌پترزبورگ ضمن خوشامدگویی به سردار آزمون، برای او آرزوی موفقیت می‌کند.»

مبلغ انتقال ۱۲ میلیون یورویی سردار آزمون به زنیت سن‌پترزبورگ روسیه او را به سومین بازیکن ارزشمند تاریخ فوتبال آسیا تبدیل کرد؛ در حال حاضر سون هیونگ مین، مهاجم کره‌ای تاتنهام انگلیس با ۵۰ میلیون یورو گران قیمت‌ترین بازیکن آسیا است و بعد از او علیرضا جهانبخش، ستاره تیم ملی ایران و باشگاه تاتنهام انگلیس نیز با ۱۸ میلیون یورو در رده دوم قرار دارد.