سردار آزمون: شاید مربی از دستم خسته شده بود!

مهاجم ملی‌پوش زنیت صحبت‌های تازه‌ای را مطرح کرد....

مهاجم ملی‌پوش زنیت صحبت‌های تازه‌ای را مطرح کرد.

سردار آزمون، ملی‌پوش ایرانی تیم زنیت سن‌پترزبورگ مدعی شد، در زمان مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ با پیشنهاد این تیم مواجه شده بود.

به گزارش مدال، سایت شبکه تلویزیونی MATCH TV روسیه مصاحبه‌ای از سردار آزمون، ملی‌پوش ایرانی تیم زنیت سن‌پترزبورگ منتشر کرد که در زیر می‌خوانید:

 چطور شد که به تیم زنیت سن‌پترزبورگ رفتید؟

این پیشنهاد در طول جام ملت‌های آسیا 2019 دریافت شد و از آن خوشحال بودم. در تیم زنیت سن‌پترزبورگ مربی بسیار خوب و توانمندی وجود دارد. هر چند او (سرگئی سماک) نسبتاً جوان است. بسیاری از بازیکنان تیم زنیت را می‌شناسم و پیش از این ارتباط بسیار خوبی با هم داشتیم. زنیت صدرنشین لیگ برتر روسیه است و خیلی خوشحالم بودم که چنین تیمی به من علاقه نشان داد. هر زمانی که با خانواده‌ام صحبت می‌کردم به آنها می‌گفتم در صورت ترک روبین‌کازان همچنان در روسیه می‌مانم و می‌خواهم در زنیت بازی کنم.

 سرگئی سماک اخیراً به عنوان سرمربی در تیم‌های لیگ برتر روسیه شروع به کار کرده است. او چگونه توانسته است شما را به خود جذب کند؟

او اگر مربی خوبی نبود تیم یوفا نمی‌توانست در رقابت‌های باشگاهی اروپا بازی کند و یا زنیت صدرنشین نیم‌فصل نخست لیگ برتر روسیه نمی‌شد. به طور کلی باید این موضوع را در نظر بگیریم همه چیز در تیم زنیت در حال توسعه است و هر بازیکن در این تیم پیشرفت می‌کند. مسئله دیگر این است که چنین فرصتی نصیب هر بازیکنی نمی‌شود و نمی‌تواند از آن بهره ببرد.

 آیا در رابطه با انتقال به زنیت با قربان بردیف (سرمربی روبین‌کازان) مشورت کردید؟

هر بازیکنی در چنین شرایط به سرمربی خود اطلاع می‌دهد. اگر این کار انجام نشود، غیرطبیعی است. سال‌های زیادی با قربان بردیف کار کردم و همواره ارتباط خوبی با هم داشتیم.

 چطور به شما اجازه جدایی داد، چون بازیکنی بودید که همواره در تیم‌های بردیف حضور داشتید؟

شاید قربان بردیف در شرایط کنونی از من خسته شده است! او زمانی به من گفته بود به تیم دیگری برو و نمی‌خواهم در تیمم بمانی! اما می‌خواهم جدی باشم. او و من می‌دانستیم که زنیت تیم بزرگی است. تمام چیزهایی که الان درباره زنیت گفتم فقط نظر من نیست. بنابراین قربان بردیف مانع انتقالم نشد و می‌خواهد که من همچنان پیشرفت کنم.

 زمانی که به زنیت رفتید قربان بردیف چگونه با شما خداحافظی کرد؟

صادقانه بگویم جدایی از یک مربی عالی که هفت هشت سال با او کار کردید بسیار سخت بود، اما زندگی همین‌گونه است. درباره حرف‌های بردیف هم باید بگویم او هنگام خداحافظی برای من در تیم زنیت آرزوی موفقیت کرد. زنیت اکنون تیم جدیدم در دوران فوتبال حرفه‌ای من است.