سردار و هت‌تریک آقای گل‌های آسیایی در اروپا!

سردار آزمون به دومین آقای گل ایرانی قاره سبز تبدیل شد و حالا احتمالا رویاهای خود را در لیگی معتبرتر دنبال خواهد کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در هفته پایانی رقابت های لیگ برتر روسیه، تیم زنیت سن پترزبورگ موفق شد مقابل روستوف به برتری دو بر یک برسد. این دیدار در نیمه ی اول با برتری یک بر صفر روستوف به پایان رسیده بود. اما آزمون و زیوبا که رقابت سختی برای کسب عنوان آقای گلی روسیه داشتند، در نیمه ی دوم به بازی آمدند که سردار موفق شد در دقیقه ۷۵ گل دوم تیمش را به ثمر برساند تا در جدول گلزنان لیگ برتر روسیه در کنار آرتم زیوبا ۱۷ گله شود. در پایان رقابت های این فصل روسیه، آزمون به دلیل تعداد پنالتی‌ها و دقایق بازی کمتر نسبت به زیوبا، دیگر مهاجم زنیت در صدر جدول گلزنان فصل ۲۰-۲۰۱۹ لیگ برتر روسیه قرار گرفت و عنوان آقای گلی این رقابت ها را از آن خود کرد. سردار در لیگ روسیه فقط یکبار از روی نقطه ی پنالتی موفق به گلزنی شد در حالی‌که هفت گل از ۱۷ گل زیوبا از روی نقطه ی پنالتی به ثمر رسید و همچنین سردار ۲۱۰۱ دقیقه در ترکیب زنیت حاضر بود در حالیکه این آمار برای زیوبا ۲۳۱۶ دقیقه است.

در دیدار زنیت و اورنبورگ در دقیقه ۹۰ در حالیکه سردار با دروازه بان حریف تک به تک شده بود، ترجیح داد به زیوبا پاس بدهد تا او دروازه ی خالی اورنبورگ را باز کند و بالاتر از سردار در صدر جدول گلزنان بایستد تا داستان های سردار و هم تیمیش ادامه داشته باشد. هرچند سردار در ادامه این اختلاف را جبران کرد و به تنهایی به عنوان آقای گل لیگ برتر روسیه انتخاب شد. 

سردار آزمون پس از ماکسیم شاتسکیخ و علیرضا جهانبخش، سومین بازیکن آسیایی است که در یک لیگ معتبر اروپایی، موفق به تصاحب عنوان آقای گلی می شود. پیش از این، شاتسکیخ مهاجم ازبکستانی در فصل ۲۰۰۲-۲۰۰۳ توانست با به ثمر رساندن ۲۱ گل، بالاتر از اولسکی بیلک آقای گل لیگ اوکراین شود. او به همراه دیناموکیف به مقام قهرمانی لیگ اوکراین رسید. علیرضا جهانبخش نیز در فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۸ با به ثمر رساندن ۲۱ گل، آقای گل لیگ هلند شد و حالا سردار آزمون نیز سومین بازیکن آسیایی است که به این عنوان می رسد.

بیشتر بخوانید:
پرسپولیس در انتظار موافقت سازمان لیگ با جشن قهرمانی

پیروزی زنیت مقابل روستوف با گل سردار/ آزمون آقای گل شد
محمدرضایی: اتفاقات بالای جدول به کام استقلال شد

 

تگ ها


زنیت سنت پترزبورگ فوتبال جهان لژیونر اخبار لژیونرها لژیونرهای ایرانی سردار آزمون زنیت سن پترزبورگ لیگ برتر فوتبال