سردرگمی ادامه‌دار تکواندوکاران المپیکی

با وجود اصرار فدراسیون تکواندو به شروع اردوهای تیم ملی، هنوز مجوزی برای این کار از سوی ستاد مقابله با کرونا صادر نشده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تکواندو هم مثل دیگر رشته های رزمی برای شروع کار خود همچنان منتظر صدور مجوز از سوی ستاد مقابله با کرونا در ورزش است. با اینکه طی یک ماه اخیر بازگشایی در خیلی از رشته های ورزشی انجام شد، اما این ستاد هنوز مجوزی به فدراسیون تکواندو نداده تا یکی از رشته های مدال آور المپیکی بلاتکلیف باقی بماند.


دو تکواندوکار المپیکی در بخش مردان و ملی پوشان تیم تکواندوی زنان که به دنبال کسب سهمیه هستند، در کنار دیگر اعضای تیم های ملی در رده های مختلف انتظار صدور مجوز را می کشند، اما با وجود اصرار فدراسیون و کادرفنی تیم های ملی فعلا مرکز ملی تکواندو به روی همه ورزشکاران بسته است.


آرش فرهادیان، رییس سازمان تیم های ملی تکواندو در این باره به "ورزش سه" گفت: ما همچنان منتظریم و دوستان هم کم لطفی می‌کنند. قبلا که بچه‌ها در اردو بودند، فدراسیون تکواندو به خوبی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرد و الان هم اگر مجوز فعالیت تکواندو صادر شود، ما تمامی امکانات را برای رعایت این پروتکل‌ها فراهم می‌کنیم. با این حال مطابق دستورات ستاد مقابله با کرونا عمل می‌کنیم چون اگر بعدا اتفاقی بیفتد، دوستان گله‌مند می شوند.


وی افزود: طبق آخرین تقویمی که از سوی فدراسیون جهانی ۱۰ روز قبل به دست ما رسید، تنها مسابقاتی که در سال ۲۰۲۰ همچنان تاریخش تغییری نکرده، رقابت های نوجوانان جهان در بلغارستان است که در مهرماه برگزار می شود. اگر قرار به برگزاری مسابقات و حضور ایران باشد، باید هر چه زودتر مسابقات انتخابی برگزار کنیم.

بیشتر بخوانید:
دعوت ایران از میزبان جام جهانی فوتسال به تورنمنت تایلند
آیا استخرها شرایط بازگشایی در دوران کرونا را دارند؟
جولان کرونا در مهد کشتی فرنگی ایران 

تگ ها


ویروس کرونا تکواندو منهای فوتبال تکواندو