سردرگم و بی برنامه ؛از دقیقه یک تا نود

استقلال در یک بازی کاملا بی برنامه و بی هدف در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برابر پاختاکور ازبکستان شکست خورد و از گردونه رقابت ها حذف شد....

به گزارش "ورزش سه "، استقلال ایران در دیدار مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در برابر پاختاکور ازبکستان  با نتیجه دو بریک شکست خوردتا از این رقابت ها کنار برود . استقلال که در بازی قبلی خود برابر الاهلی عربستان با سه مهاجم به میدان آمده بود و موفق شده بود این تیم را با سه گل شکست دهد ، با همین حربه در برابر تیم با برنامه پاختاکور قرار گرفت و نتوانست این بار نتیجه لازم را بگیردو مقهور تیم دونده و آماده پاختاکور شود.


استفاده از سه مهاجم در ترکیب اولیه استقلال باعث شد تا با فشار تیم پاختاکور و عقب نشستن هافبک های این تیم فاصله زیادی بین هافبک ها و مهاجمان استقلال ایجاد شود تا بازیکنان پاختاکور با حضور در نیمه زمین استقلال و استفاده از پاس های تک ضرب فوتبال خود را به تیم بدون برنامه استقلال تحمیل کنند . 


حمایت های همه جانبه در تمام نقاط زمین توسط بازیکنان پاختاکور موجب شده بود تعداد پاس های نماینده ایران در این دیدار به تعداد انگشتان یک دست هم نرسد ، ضربات متوالی کرنر و کشاندن توپ به کناره ها برای ارسال به مهاجمان بلند زن تیم ازبکستانی ، استقلال ایران در نیمه زمین خودی محبوس کرد تاکمتر توپی به مهاجمان این تیم برسد .


 استقلال که برخلاف جریان بازی با ضربه کاشته کریمی به گل اول بازی رسیده بود ، بالاخره در دقایق آخر بازی در نیمه اول با بی خیالی دانشگر در کناره ها و انتقال توپ به سمت دیگر زمین و ارسال بازیکنان پاختاکور و ضربه سر مهاجم این تیم گل تساوی را دریافت کرد ، تا مربیان این تیم بدانند ، استفاده از سه مهاجم هدف در نبردی حیاتی و سپردن میانه میدان به حریفی که در بازی های قبلی نشان داده فوتبال را قدرتی بازی می کند ، کار درستی نیست . در پایان نیمه اول آمار بازی از ۷۰درصد مالکیت توپ توسط بازیکنان پاختاکورخبر می داد که خود گواه جریان بازی و برتری مطلق تیم ازبکستانی می باشد.


آغاز نیمه دوم با فشار بازیکنان پاختاکور و اشتباه مدافعان استقلال منتج به زدن گل دوم این تیم شد ، تا نامجو مطلق که ترکیب اولیه را خوب نچیده بود ، ارسلان مطهری را از زمین بازی بیرون بکشد و آرش رضاوند را جانشین او کند . اتفاقی قریب ، استقلال از حریف خود عقب بود و یکی از زهردارترین بازیکنانش را که می توانست در این لحظات به بازی بیآورد را از زمین بیرون کشید و تازه به یاد ترمیم خط هافیک افتاد. 


باز هم آغاز دگردیسی در بازی و این بار از دقیقه ۵۰ ، مثل فینال حذفی ، مثل بازی با الشرطه ، مثل بازی با شاهین بوشهر. با این تفاوت که این بار تیم از عناصر هجومی خود کم می کند تا میانه زمین را که ۵۰ دقیقه است دربست در اختیار حریف داده است دوباره پس بگیرد.


البته آمدن رضاوند هم استقلال را ازبن بست تاکتیکی که در آن گیر افتاده بود رها نکرد و تیم دارای موقعیت مناسب در زمین حریف نمی شد،نیمکت استقلال خالی از بازیکن بود و نامجو مطلق در آخرین حربه های خود برای بازگشت مسعود ریگی و فرشید اسماعیلی را هم با زکریا مرادی و فرشید باقری تعویض کرد و استقلال بازهم توپی به سمت چهارچوب نزد و تک موقعیت مناسبش هم توسط دیاباته در دقیقه ۸۱ به خارج از چهارچوب رفت تا استقلال در شبی که لیاقت پیروزی نداشت مغلوب بی برنامگی و ترکیب بد و تعویض های بدتر خود شود و لیگ قهرمانان آسیا را با تنها یک برد ترک کند.

تگ ها


استقلال تهران استقلال پاختاگور تاشکند AFC Champions League فوتبال