سردی روابط مسی و گریزمان به داخل زمین کشید

در دیدار شب گذشته بارسلونا مقابل اسلاویا مشخص شد که لیونل مسی و آنتوان گریزمان رابطه چندان خوبی باهم ندارند...

در دیدار شب گذشته بارسلونا مقابل اسلاویا مشخص شد که لیونل مسی و آنتوان گریزمان رابطه چندان خوبی باهم ندارند

به گزارش مدال، بارسلونا دیشب مقابل تیم نه چندان قدرتمند اسلاویاپراگ به تساوی بدون گل رسید تا یک نتیجه ضعیف دیگر در کارنامه این تیم رقم بخورد. در این بازی برای یک بار دیگر شاهد بودیم که لیونل مسی و آنتوان گریزمان کاملاً در زمین از یکدیگر جدا هستند و ارتباط خوبی را برقرار نمی‌کنند.

جوزپ بارتومئو، رئیس باشگاه بارسلونا، امیدوار بود که با پیوستن گریزمان به این تیم قدرت بلوگرانا در فاز هجومی با حضور بازیکنانی نظیر مسی، سوارز و گریزمان افزایش پیدا کند. تا به اینجای فصل اما به دلیل مصدومیت‌های پیش آمده و عدم آمادگی این اتفاق رخ نداده است.

سه شنبه آخرین نمایش ضعیف بارسلونا در فاز هجومی بود. مسی و گریزمان نشان دادند که هماهنگی خوبی در زمین ندارند و ارتباط مناسبی بین آنها برقرار نمی‌شود. در بازی دیشب تنها چهار پاس بین این دو نفر رد و بدل شد. این موضوع به نظر می‌رسد به همان مصاحبه گریزمان برمی‌گردد که گفته بود او و مسی در حال حاضر درک مناسبی از بازی یکدیگر ندارند و به مرور زمان بهتر خواهند شد.

در چهار بازی لیگ قهرمانان اروپا تنها ۱۸ پاس بین این دو نفر رد و بدل شده است. وقتی به دوره حضور نیمار در بارسلونا نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم که این تعداد پاس در مقایسه با آن زمان یک آمار کابوس‌وار به حساب می‌آید.

بدیهی است که سوارز و لیونل مسی رابطه به مراتب بهتری در زمین با یکدیگر برقرار می‌کنند. آنها در ۳ بازی گذشته بارسلونا در لیگ‌قهرمانان ۳۲ پاس به یکدیگر داده اند؛ آماری که به نسبت به زوج مسی و گریزمان بسیار بهتر است. حتی در بازی‌های اخیر عثمان دمبله هم ارتباط بهتری در زمین با لیونل مسی برقرار کرده است. این آمارها نشان می‌دهد که این دو نفر باید تمرینات زیادی را برای ایجاد هماهنگی انجام دهند؛ اتفاقی که قطعاً رخ دادن آن باعث خوشحالی هواداران بارسلونا خواهد شد.

اخبار مرتبط:

بارسلونا ۰ - ۰ اسلاویاپراگ؛ تساوی ناامیدکننده بارسا در نیوکمپ

تگ ها


ارنستو والورده جوزپ ماریا بارتومئو بلوگرانا روابط مسی گریزمان فوتبال جهان