سرعتی‌زن والیبال بانوان به باداجوز اسپانیا پیوست

ستاره ملی‌پوشان والیبال زنان ایران با امضای قراردادی رسماً راهی سوپرلیگا ۲ اسپانیا شد تا اولین روزهای لژیونری خود را این‌گونه تجربه نماید....

به گزارش "ورزش سه" درخشش والیبالیست‌های زن ایران در ماه‌های گذشته باعث شده تا آن‌ها مشتریان اروپایی دست به نقدی را پیدا کنند و پس از انتقال چند ستاره والیبال زنان ایران به لیگ پرتغال، حالا مینا روستا ستاره شیرازی فصل گذشته سایپا تهران در رادار یک باشگاه اسپانیایی قرار گرفته و توانسته پس از جلب نظر مدیران این باشگاه، قرارداد خود را با تیم باداجوز به امضا برساند.

این ستاره ۲۸ ساله که به عنوان برترین سرعتی‌زن والیبال زنان ایران یاد می‌شود، سابقه بازی در تیم‌های شهرداری قزوین، میزان مشهد، ذوب‌آهن اصفهان، دانشگاه آزاد و گاز تهران را در لیگ ایران دارد؛ او در حالی به تیم باداجوز پیوسته که این تیم در سوپرلیگا ۲ اسپانیا شرکت می‌کند.

۳۶ تیم در سوپرلیگا ۲ حضور دارند و در ۳ گروه ۱۲ تیمی با هم مسابقه می‌دهند تا تیم‌های برتر وارد مراحل بالاتر شوند. باداجوز، که تیم والیبال زنان آن در سال ۲۰۰۳ تأسیس شده است تمرینات خود را به زودی آغاز خواهد کرد.

گفتنی است که روستا یکی از ملی‌پوشان موفق والیبال زنان به شمار می‌آید که در نوزدهمین دوره رقابت‌های والیبال بانوان قهرمانی آسیا، در ترکیب تیم ملی والیبال زنان ایران حضور داشت؛ مینا روستا هم‌چنین در رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ هم در ترکیب تیم ملی حضور داشت و یکی از مهره‌های کلیدی تیم ملی است.

باید دید این ستاره ۱۷۸ سانتی‌متری والیبال زنان ایران در ماجراجویی تازه خود در کشور اسپانیا و شهر باداجوز که شهری کوچک و با جمعیت ۱۵۲ هزار نفری در جنوب غرب اسپانیا است، چه عملکردی را از خود نشان خواهد داد و در ترکیب تیم باداجوز در سوپرلیگا ۲ اسپانیا چه عملکردی را از خود ارائه می‌کند.

تگ ها


والیبال تیم ملی والیبال ایران