سرقت بزرگ اولسان از یک بانک آسیایی

بر اساس اعلام رسانه‌های کره‌ای اولسان هیوندای تنها از قهرمانی اش در لیگ قهرمانان آسیا چیزی نزدیک به ۴.۱۷ میلیون دلار جایزه نقدی بدست خواهد آورد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، رسانه‌های کره‌ای در گزارشهایی درباره سود مالی اولسان هیوندای از قهرمانی اش در آسیا به این اشاره کردند که تنها قهرمانی در چمپیونزلیگ قاره باعث می‌شود چیزی نزدیک به ۴.۱۷ میلیون دلار به حساب اولسان واریز شود. این در حالی است که اولسان به عنوان نایب قهرمانی کی‌لیگ ۱۸۰هزار دلار و به عنوان نایب قهرمان جام حذفی کره هم ۹۰ هزار دلار دیگر جایزه نقدی می گیرد.

این جایزه نقدی بیشتر از ۴ میلیون دلاری که کنفدراسیون فوتبال آسیا به اولسان پرداخت می کند در دوران بحران مالی همه باشگاه های دنیا در نتیجه اپیدمی کرونا برای این تیم کره‌ای خبر بسیار شیرینی است که حلاوت قهرمانی در قطر را مسلماً چند برابر خواهد کرد.

اولسان دیروز در ورزشگاه الجنوب قطر موفق شد پرسپولیس را به لطف دو پنالتی با نتیجه ۲-۱ شکست دهد و بعد از هشت سال دومین قهرمانی اش در آسیا را جشن بگیرد. اولسان در ۱۰ مسابقه خود در تورنمنت شکست نخورد و ۹ پیروزی و ۱ تساوی بدست آورد. اولسان در سال ۲۰۱۲ هم بدون شکست قهرمان آسیا شده بود.

رسانه‌های کره‌ای در محاسبه پاداش تیم شان از قهرمانی آسیا می‌گویند در این رقابتها هر پیروزی در هر مرحله‌ای با پاداش نقدی برای تیم پیروز همراه بوده است. به ازای هر پیروزی ۵۰هزار دلار و به ازای هر تساوی ۱۰هزار دلار به تیم‌ها پرداخت می شده و اولسان با ۸ پیروزی و ۱ تساوی مبلغ ۴۱۰هزار دلار بدست آورده است. پیروزی در مرحله یک هشتم ۱۰۰هزار دلار، در مرحله یک چهارم ۱۵۰هزار دلار و در نیمه نهایی ۲۵۰هزار دلار نصیب تیم کره ای کرده که مجموع آنها ۹۱۰هزار دلار می‌شود. با احتساب پاداش قهرمانی و مبالغی که از پرداختی به اولسان صرف برخی مخارج خیریه و پروژه‌های زیرساختی می‌شود رسانه‌های کره ای می‌گویند در نهایت چیزی معادل ۵ میلیارد وون معادل ۴.۱۷ میلیون دلار آمریکا نصیب اولسان خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

ستاره فینال چرا بعد از سوت پایان اشک ریخت؟

بیشترین «کلین شیت» و بیشترین خطا به پرسپولیس رسید

 

 

تگ ها


کره جنوبی اولسان هیوندای پرسپولیس تهران فوتبال ایران پرسپولیس AFC Champions League فوتبال