سرقت سریالی استعدادیاب‌های آلمان از بانک‌های انگلیسی!

جود بلینگام پدیده ۱۷ساله انگلیسی که احتمالا به دورتموند خواهد پیوست احتمالا به تیم ملی زیر ۱۹سال یا زیر ۲۱سال انگلیس دعوت خواهد شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، جود بلینگام پدیده ۱۷ساله انگلیسی و بازیکن باشگاه بیرمنگام این کشور به شدت مورد توجه بوروسیا دورتموند آلمان قرار دارد و باشگاه آلمانی انتظار دارد از او ستاره جوان دیگری مثل جیدون سانچو بسازد. از سوی دیگر از انگلیس خبر می‌رسد اتحادیه فوتبال این کشور قصد دارد برای هر چه سریعتر تبدیل کردن بلینگام به ستاره‌ای ملی او را از همین حالا در تیم ملی زیر ۱۹سال یا تیم ملی زیر ۲۱سال این کشور به خدمت بگیرد.

رسانه‌های انگلیسی می‌گویند بلینگام امسال تابستان با قراردادی ۲۵ میلیون پوندی راهی دورتموند خواهد شد. گفته می‌شد حضور در بازی دیشب بیرمنگام مقابل داربی آخرین بازی او برای این تیم انگلیسی بوده. البته انگلیسی‌ها منتظر هستند تا ببینند دورتموند فصل آینده از او در تیم اصلی یا تیم ب خود استفاده خواهد کرد.

اتحادیه فوتبال انگلیس رابطه نزدیکی با باشگاه دورتموند پیدا کرده و استیو هالند دستیار گرت ساوت گیت در تیم ملی این کشور در فصلهای اخیر بارها در محل باشگاه دورتموند حضور یافته تا وضعیت جیدون سانچو را بررسی کند. این رابطه به انگلیس کمک خواهد کرد تا روند تبدیل کردن بلینگام به یکی از ستاره‌های ملی‌پوش انگلیسی را هر چه سریعتر طی کند.

دورتموند پذیرفته که ویدیوها و آمار و اطلاعات تمرینات بلینگام را با انگلیسی‌ها به اشتراک بگذارد.

گرت ساوت گیت اذعان کرده که بلینگام پدیده درخشانی است ولی او در دورتموند به تجربه بازی در تیم اول یک باشگاه بزرگ نیاز مبرم دارد. ساوت گیت احتمالا در صورت کسب چنین تجربه‌ای است که او را به تیم ملی بزرگسالان کشورش دعوت خواهد کرد.

اما چرا جود بلینگام نوید تبدیل شدن به ستاره‌ای بزرگ را می‌دهد و چشمهای زیادی در انگلیس و آلمان پیشرفت او را دنبال می‌کند

استعدادی که در بیرمنگام شروع به درخشیدن کرد

جود بلینگام تابستان گذشته درحالیکه تنها جوانی ۱۶ساله بود به تیم اول بیرمنگام راه یافت تا نگاه‌ها را به خود جلب کند.

منچستریونایتد امسال از جمله باشگاه‌هایی بود که به دنبال جذب جود بود و حتی او را به مجموعه تمرینی‌اش دعوت کرد تا به همراه سر الکس فرگوسن این مجموعه را تماشا کند. اما در همان زمان بود که روزنامه بیلد آلمان فاش کرد بلینگام به باشگاه دورتموند قول داده که امسال تابستان راهی آلمان خواهد شد.

درخشش جود در بیرمنگام باعث شد مسئولین این باشگاه بارها زبان به ستایش او باز کنند. سرمربی اسپانیایی بیرمنگام اخیرا درباره او گفته بود:" با وجود شرایط سخت دوران کرونا جود بلینگام برای ما عالی کار کرده. او تمرکز خیلی بالایی دارد و به نظر من با اینکه همین حالا فوتبالیست خوبی است در آینده به یکی از بزرگان فوتبال تبدیل خواهد شد".

سرمربی بیرنگام در اوایل فصل هم گفته بود:" ما می‌دانیم چند باشگاه بزرگ بلینگام را می‌خواهند. در بازی اخیر ما با میدلزبورو نماینده‌های نیمی از باشگاه‌های اروپایی در ورزشگاه حاضر بودند تا او را ببینند".

حضور در تیمهای ملی انگلیس از ۱۳سالگی

کسانی که از زمان پیوستن جود بلینگام به آکادمی باشگاه بیرمنگام با او آشنا بوده‌اند از روند پیشرفت برق‌آسایش متعجب نیستند.

بلینگام از سال گذشته که به تیم اول باشگاه راه یافته تا کنون ۲۰۰۰ دقیقه برای این تیم در رقابتهای چمپیونشیپ به میدان رفته. بلینگام آنقدر انعطاف‌پذیر است که هم در پست مهاجم مرکزی و هم در نقش هافبک میانی یا هافبک سمت چپ مورد استفاده قرار گرفته. او حتی در سیستم ۴-۴-۲ در پست هافبک دفاعی هم بازی کرده.

استعداد درخشان بلینگام باعث شده او از سیزده سالگی به تیمهای ملی رده‌های سنی کشورش راه یابد. زمانی که جود در آکادمی بیرمنگام مشغول پیشرفت بود در سیزده سالگی به تیم ملی زیر ۱۵سال انگلیس راه یافت تا اولین بازی ملی‌اش را انجام دهد.

جود در سالهای بعدی برای تیمهای ملی زیر ۱۶ سال و زیر ۱۷سال انگلیس هم بازی کرده. حالا و بعد از قطعی شدن انتقال او به دورتموند رسانه‌ها می‌گویند اتحادیه انگلیس مترصد است روند پیشرفت او در تیمهای ملی را سرعت داده و به صورت جهشی از او در تیم ملی زیر ۱۹سال یا تیم ملی المپیک (زیر ۲۱سال) استفاده کند.

بیشتر بخوانید:

بدهی ۱۰۰ هزار یورویی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ به آلمان

پاسخ مثبت ستاره آلمانی به فرانک لمپارد

 

 

تگ ها


بروسیا دورتموند تیم ملی انگلیس فوتبال جهان فوتبال