سرقت گلدن اسلم از جیب جوکوویچ

دنیل مدودف با سرویسهای قوی و روحیه باورنکردنی حریف نامدار خود را ۳-۰ شکست داد و فاتح یو اس اوپن شد ....

به گزارش "ورزش سه"  فینال مسابقات گرنداسلم امریکا از ساعتی پیش بین نواک جوکوویچ و دنیل مدودف، بخت‌های شماره یک و دو قهرمانی در در استادیوم ارتور اش آغاز شده است. در ست اول این مسابقه دنیل مدودف در همان آغاز کار گیم سرویس نوله را بریک کرد و پیش افتاد. در ادامه هم با عملکردی بی‌نقص در سرویس‌هایش، شش بر چهار به پیروزی دست یافت. مدودف در این ست تنها سه امتیاز در گیم‌های سرویسش از دست داد و ۸ ضربه ایس به ثبت رساند.

در ست دوم مطابق ۴‌بازی قبلی جوکوویچ، انتظار می‌رفت بعد از واگذاری ست اول توسط صربیناتور شاهد برگشت او باشیم و درحالی که فاصله‌ای تا این اتفاق نبود، مدودف ۵ بار از بریک شدن فرار کرد و در عین حال با استفاده از برتری روحی و ذهنی خود در این دقایق از مسابقه، گیم سرویس نواک را هم بریک کرد و در نهایت این ست را هم شش بر چهار به نفع خود به پایان برد تا تمام حاضرین در استادیوم و بینندگان تلویزیونی را به شوک فرو ببرد!

گفتنی است چهره‌های شاخصی از سینمای هالیوود از جمله برد پیت و بردلی کوپروهمچنین لئوناردو دی‌کاپریو، ماریا شاراپووا،  ایزابل هوپر و رامی مالک از نزدیک تماشاگر مسابقه هستند.

جوکوویچ پیش از این شش بار در گرنداسلم‌ها بازی با دو ست باخته را به پیروزی تبدیل کرده که اخرین مورد آن به فینال رولن گاروس در سال جاری مقابل سیتسیپاس بر‌می‌گردد. آنجا هم در دو ست اول استفانوس سیتسیپاس از نسل جدید دنیای تنیس برابر او به برتری رسید اما در ادامه جوکوویچ بر بازی مسلط شد و ۱۹ امین قهرمانی اش را در مسابقات ازاد جشن گرفت. باید دید مدودف هم سرنوشتی مشابه پیدا می‌کند یا ماشین توپ‌زنی روسی به مانند ست دوم که جوکوویچ را وادار به شکستن راکت خود برای تخلیه خشم‌اش کرد، در ادامه مسابقه هم به برتری خواهد رسید و نخستین عنوان‌قهرمانی اش در مسابقات ازاد را ثبت می‌کند.

مدودف در آستانه قهرمانی


دنیل مدودف که در میان تعجب همگان هر دو ست اول مسابقه را به نفع خود به پایان برد، با خونسردی خاص خود در ست سوم هم دو گیم سرویس جوکوویچ را بریک کرد و با نتیجه پنج بر یک پیش افتاده و تنها یک گیم با کسب اولین گرنداسلم دوران ورزشی‌اش فاصله دارد.

بازگشت نوله؛یک گیم بیشتر 

 
نواک جوکوویچ در ادامه در سه گیم متوالی مدودف را مغلوب کرد و در میان تشویق هواداران به زمین برگشت.او در صورت پیروزی در گیم پنجم شانس خود را برای دریافت اولین ست بالا خواهد برد. او باید از پس فشار خرد کننده حریف بر بیاید...

تگ ها


نواک جوکوویچ تنیس