سرمربی آژاکس گزینه شماره یک نیمکت تاتنهام

پس از پیوستن ناگلزمان به بایرن مونیخ، اکنون اریک تن هاخ، سرمربی فعلی آژاکس، گزینه اول تاتنهام برای جانشینی مورینیو است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تاتنهام پس از اعلام پیوستن به سوپرلیگ، ژوزه مورینیو، سرمربی پرتغالی خود، را اخراج کرد و اکنون دو هفته است که هدایت این تیم را برایان میسون، مربی آکادمی باشگاه، به صورت موقت بر عهده دارد.

پس از پیوستن یولیان ناگلزمان به بایرن مونیخ، اکنون اریک تن هاخ، محتمل ترین گزینه برای در دست گرفتن سکان هدایت تاتنهام به نظر می رسد.

روز گذشته اعلام شد که ناگلزمان در پایان فصل جانشین هانسی فلیک مستعفی در بایرن خواهد شد و این به آن معنا است که جستجوی تاتنهام برای یک سرمربی جدید ادامه خواهد داشت.

رسانه های انگلیسی گزارش کرده اند که مدیران تاتنهام شیوه کار تن هاخ را تحسین می کنند و سرمربی آژاکس یکی از جدی ترین گزینه های آنها برای جانشینی مورینیو است.

در هفته گذشته نام های زیادی در رابطه با نشستن بر روی نیمکت تاتنهام ذکر شده است، از جمله برندان راجرز، مائوریتزیو ساری، گراهام پاتر و روبرتو مارتینز.

با توجه به اینکه اسپرز سرمربی می خواهد که ذهنیت و تفکر تهاجمی داشته باشد، فوتبال مبتنی بر مالکیت توپ را بپسندد و در فرهنگ باشگاه جا بیافتد، به نظر می رسد که تن هاخ یک گزینه خوب برای آنها خواهد بود چرا که باشگاه را به سطح بالاتری می رساند.

این سرمربی ۵۱ ساله سبک و استایل خودش را در آژاکس پیاده کرده است و با فرصت دادن به بسیاری از بازیکنان جوان موفقیت عظیمی با این تیم به دست آورده است.

علی رغم دو قهرمانی در جام حذفی هلند و یک عنوان قهرمانی در لیگ و عنوان قهرمانی دومی که در راه است، بزرگترین موفقیت آژاکس احتمالاً حضور غافلگیرکننده و دور از انتظار آنها در نیمه نهایی چمپیونزلیگ در سال ۲۰۱۹ بود.

در آن بازی تاتنهام با هدایت مائوریسیو پوچتینو توانست در یک بازی بسیار هیجان انگیز و دیدنی هلندی ها را حذف کند و به فینال برسد، جایی که نتیجه را به  لیورپول واگذار کرد.

پوچتینو هفت ماه بعد از تاتنهام جدا شد تا جای خود را به مورینیو بدهد اما پس از دو سال، اسپرز بار دیگر به دنبال یک سرمربی جدید است.

بیشتر بخوانید:

توییت جنجالی اوزیل پس از شکست تاتنهام در فینال

سیتی۱-۰ تاتنهام؛ پپ به میراث مورینیو هم رحم نکرد

 

 

تگ ها


فوتبال جهان تاتنهام لیگ برتر فوتبال