سرمربی استقلال می گوید مشکل تیمش گلزنی است

، وینفرد شفردر مورد شکست تیمش در دربی 85 گفت: دیروز هم گفتم که نیمه دوم خیلی خوب بازی کردیم و شانس های زیادی داشتیم و اعلام کردم پرسپولیس خیلی خوب است و بازیکنانش مدتها است کنار هم حضور دارند ......

، وینفرد شفردر مورد شکست تیمش در دربی 85 گفت: دیروز هم گفتم که نیمه دوم خیلی خوب بازی کردیم و شانس های زیادی داشتیم و اعلام کردم پرسپولیس خیلی خوب است و بازیکنانش مدتها است کنار هم حضور دارند. وقتی ما گل نزنیم نمی توانیم ببریم. هر چه گذشت رو به توپ های بلند آورده و عصبی بودیم.

او ادامه داد: بين دو نيمه به بازيكنان گفتم شما مي توانيد بازي را عوض كنيد و حتي پيروز شويد، اما وقتي شانس هاي گلزني را از دست بدهيم كاري نمي توان كرد.

سرمربی استقلال در مورد هواداران تیمش در دربی می گوید: چيزي كه خيلي مهم است، هواداران چقد براي ما ارزش قائلند، بعد از باخت همگي ايستادند و تيممان را تشويق كردند، اين خيلي مهم است. من يك نفر را هم نديدم عكس العمل منفي نشان بدهد، علي رغم اينكه ما دربي را باختيم، اين تشويق ها نشان داد بهترين هواداران را داريم. طبيعي است همه ناراحت باشند، ما هم در رختكن ناراحت بوديم اما بايد تلاش كنيم تا بهتر و بهتر شويم.

شفر می گوید تیمش باید سریع تر بازی کند: ما بايد خيلي سريع تر و شكيل تر بازي كنيم وقتي شانس براي گلزني داريم، صحنه اي كه براي پرسپوليس پنالتي شد، مهاجم پرسپوليس با تمام سرعت و قدرت جلو رفت تا توانست پنالتي بگيرد، ما هم يك موقعيت تقريبا در همان موقعیت  داشتيم كه فرشيد اسماعيلي مي توانست شوت بزند يا توپ را به قرباني پاس بدهد كه بدشانسي آورديم و گل نشد. بازيكنان ما بايد بيشتر بخواهند و بيشتر تلاش كنند براي گل زدن، علي قرباني در بازي با نساجي بسيار بيشتر تلاش كرد اما در بازي روز گذشته آن سعي را از او نديدم. فقط يك صحنه اشتباه كرديم و تمركزمان را از دست داديم كه باعث شد مهاجم پرسپوليس پنالتي بگيرد.

او می گوید تفاوت استقلال و پرسپولیس 20 درصد است: نيمه دوم خيلي بهتر و محكم تر از پرسپوليس بازي كرديم، مهاجمي مثل جابر موقعيت هاي زيادي براي پاس دادن يا ٣ موقعيت گلزني داشت كه البته از دست رفت و اين مسئله اي نيست. ما خيلي خيلی در سطح بالايي تمرين مي كنيم، ما بايد بيست درصد بيشتر كار كنيم تا به سطح پرسپوليس برسيم، در بازي ديروز از نظر لول بازي در يك سطح بودیم

سرمربی استقلال در مورد دلیل بازی ندادن به چپاروف می گوید: اگر سرور چپاروف به زمين مي آمد بايد ابراهيمي را كمي عقب تر مي فرستاديم و كار دفاعي اش بيشتر مي شد در حاليكه اميد ابراهيمي علاوه بر دفاع، در زمان حمله و توپگيري ما خيلي عالي عمل مي كند. مي دانستيم پاس بلند زيادي مي دهند به مانند پنالتي گرفتند، هافبكي مي خواستيم كه خوب ضربه سر بزند مثل فرشيد باقری اما در يك صحنه غفلت كرديم،پاس بلند دادند و مهاجمشان با ضربه سر موقعيت سازي كرد و پنالتي شد، اگر سرور چپاروف بازي مي كرد و ما ١-٠ مي باختيم شايد شما ميپرسيديد چرا او از ابتدا بازي كرد.

او در مورد کم طاقتی هواداران استقلال می گوید:  از کجا می دانید که هواداران کم طاقت هستند؟! گذشته برای گذشته است و ما الان مسیر آینده را در پیش داریم. شرایط تغییر کرده و ما هم که آمدیم استقلال بیمار بود. شرایط سختی بود و من هم جادوگر نیستم که دستم را روی تیم بگذارم و به یک باره همه چیز متحول شود. ما باید کار کنیم و شرایط را در نظر بگیریم. اگر قرار باشد یک مربی بیاید و در یک هفته تیمی قهرمان شود، تمام تیم های دنیا اکنون قهرمان بودند. فوتبال آن قدرها هم که فکر می کنید راحت نیست. ما باید ذهن بازیکنان را تغییر بدهیم و آنها را آماده کرده و اشتباهات شان را برطرف کنیم. شما می بینید ما در تمرینات هم با یک پاس، دو پاس و سه پاس تمرین می کنیم تا اشتباهات بازیکنان را ببینیم و برطرف کنیم. وقتی یک مربی نتوانسته در مدت زمان طولانی کاری از پیش ببرد، انتظار نداشته باشید مربی جدید در زمان کوتاه همه چیز را تغییر بدهد.

وی افزود: در خصوص هواداران هم که گفتید، خودتان دیدید دیروز بعد از دربی هم با وجود باخت کسی علیه تیم صحبتی نکرد و همه زمان برگشت ما را تشویق کردند. نه تنها آنها ناراحت بودند، بلکه کادرفنی و بازیکنان هم ناراحت بودند و اشک می ریختند. ما اکنون زمانی برای ناراحتی نداریم و باید خودمان را برای بازی های آینده آماده کنیم. 40 هزار نفر دیروز استقلال را تشویق کردند و حالا شاید دو نفر هم ناراحت بودند، اما مهم این بود که بیشتر هواداران تغییرات را دیدند و تیم را تشویق کردند.

شفر در پاسخ به این سوال که چقدر زمان نیاز دارد تا نتایج این تیم را تغییر بدهد هم گفت: ما نمی توانیم به پیروزی برسیم، مگر اینکه تلاش کنیم و بیشتر شانس داشته باشیم. اگر شما بخواهید در گذشته سیر کنید، نمی توانید به آینده بروید. من می خواهم تیمم را تغییر بدهم و دوست ندارم مانند فوتبال آمریکایی توپ بلند بفرستم، روی یک توپ به گل برسیم و برنده شویم. ما باید زیبا هم بازی کنیم و فقط نتیجه نیست، چون هواداران بازی زیبا هم می خواهند.

سرمربی اسقلال در مورد نقش مک در مورت در تیمش هم می گوید: اگر شما منچستریونایتد، منچسترسیتی، بارسلونا و... را ببینید، همه چیز مشخص است. من تمرینات را زیر نظر دارم و اگر نیاز باشد تمرین را متوقف می کنم و مسائل را می گویم. او اجرای تمرینات را به عهده دارد و من می گویم که چه کاری انجام دهد.

شفر می گوید کامیابی نیا باید از زمین بازی اخراج می شد: قطعاً کار برای داور راحت نیست و اگر ورزشگاه پر باشد، ممکن است عصبی شود. دیروز هم در خصوص هفت کارت زرد ما و 3 کارت زرد آنها پرسیدید. آنها هم اندازه ما خطا کردند، دیدید که یک کارت زرد را هم به بازیکن دیگری داد، در حالی که باید کارت زرد دوم خود را می گرفت و اخراج می شد. بالاخره او اشتباه کرده و همه اشتباه می کنند. من نمی توانم بیش از این در خصوص داوری صحبتی داشته باشم.

او در مورد حل مشکل گلزنی تیمش می گوید: من راجع به منشا، مهاجم پرسپولیس با بازیکنانم صحبت کردم. او مهاجمی است که بیرون از محوطه جریمه می آید، توپ می گیرد و توپ را نگه می دارد. مهاجمان ما اشتباهات زیادی انجام دادند و باید خیلی چیزها را یاد بگیرند. مهاجمان ما باید بیرون محوطه جریمه بیایند، توپ بگیرند و آن را نگه دارند. شاید آنها قبلاً از داخل محوطه جریمه بیرون نمی آمدند، اما اکنون باید این کار را انجام بدهند و بیرون بیایند تا توپ بگیرند. هافبک های ما باید سر مهاجمان فریاد بزنند که از محوطه جریمه بیرون بیایند و توپ بگیرند.

شفر در پایان گفت: جابر سه موقعیت داشت و اگر یکی از آنها را تبدیل به گل می کرد، شرایط الان به گونه دیگری رقم می خورد. داور هم در یک صحنه کارت زرد اشتباه به بازیکن پرسپولیس داد و اگر کارت زرد را درست داده بود بازیکن آنها دومین کارت را هم می گرفت. البته من هرگز علیه داور صحبت نمی کنم.

 

 

تگ ها


اخبار روز استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال