سرمربی تراکتور کیست؟ نیکبخت یا شجاعی؟

چند روزی است که تراکتور با علی منصوریان خداحافظی کرده و هدایت این تیم به مسعود شجاعی محول شده؛ بازیکن تیم که البته از زمانی که به عنوان سرمربی موقت انتخاب شده تمرین نمی کند...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، این طبیعی است به این خاطر که تراکتور به اندازه کافی بازیکن خوب دارد که مسعود شجاعی یکی را به جای خود به میدان بفرستد.  مسعود شجاعی با اعلام باشگاه تراکتور مبنی بر انتخاب به عنوان سرمربی موقت تیم اولین کاری که کرد اضافه کردن علی نیکبخت به کادر فنی تیم بوده؛ مربی ای که در برهه ای مربی مسعود شجاعی بود و کاپیتان تراکتور با شناخت کاملی که از این مربی داشت او را به کادر فنی تراکتور اضافه کرد. در روزهای اخیر طراحی تمرینات و هم چنین اجرای آن با علی نیکبخت بوده به خصوص که مسعود شجاعی در زمینه مربیگری و هم چنین طراحی تمرینات و اجرای آن کم تجربه و در ابتدای مسیر است. به نوعی می شود گفت اکنون علی نیکبخت سرمربی تیم است و مسعود شجاعی بیشتر کارهای مدیریتی تیم را انجام می دهد و حواسش به این است که تیم خوب تمرین کند و یک ترکیب خوب برای بازی بعدی انتخاب کند و از همه مهمتر تیم را مهیای قهرمانی کند. 

صحبت از این شده حضور مسعود شجاعی در راس کادر فنی تیم همیشگی نیست؛ اما واقعیت این است که حضور مربی خارجی در تیم های لیگ برتری ممنوع است؛ از سویی گزینه داخلی خوب هم بیرون نمانده که باشگاه تراکتور را ترغیب به مذاکره و عقد قرارداد نماید و مذاکره با مربیان دیگر تیم ها هم باشگاه تراکتور را به چالش می کشد. بنابراین اگر زوج مسعود شجاعی و علی نیکبخت جواب بدهد هیچ بعید نیست آنها هم چنان به حضور خود در کادر فنی تیم تراکتور ادامه دهند. پیش از این ساکت الهامی هم به عنوان مربی موقت تیم انتخاب شده بود اما حضور او را در راس کادر فنی تیم تراکتور تا جایی پیش رفت که جام قهرمانی حذفی را بر بالای سر برد و شاید اگر ضربه او به سمت مسئول برگزاری مسابقه فینال جام حذفی یعنی روشنک نبود اکنون روی نیمکت تیم نشسته بود. 

مسعود شجاعی سرمربی تیم است یا علی نیکبخت؟ مسعود مدرک مربیگری ندارد؛ البته او رابطه خوبی با سرمربی سابقش دارد و این ها خیلی برای او مطرح نیست؛ هم چنین برای علی نیکبخت که بیشتر در تیم های دسته اولی کار کرده و حضور در کادر فنی تراکتور با هر سمتی جذاب است. او می کوشد به همراه شاگرد سابقش کار را در تیم به خوبی جلو ببرند و این حضور منجر به نتیجه گیری شود. از همه مهمتر نتیجه گیری در تراکتور می تواند یک شروع خوب در مسیر مربیگری را برای مسعود رقم بزند. حالا که او به تیم ملی دعوت نمی شود بهترین بهانه است برای آویزان کردن کفش ها و گام برداشتن در مسیر پرچالش مربیگری که در صورت نتیجه گیری جذابیت های خاص خود را خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

ورود کی روش ممنوع؛ دست کم تا پایان فصل

کی‌روش در تراکتور؛ زنوزی خواست اما نشد

 

 

تگ ها


مسعود شجاعی تراکتور فوتبال ایران Tractor لیگ برتر خلیج فارس فوتبال