سرمربی توپچی ها در آستانه اخراج!

به گزارش مدال به نقل ازآی اسپورت - فصل که به پایان برسد و تابستان که از راه برسد قطعاً مسوولان باشگاه آرسنال عملکرد تیمشان را ارزیابی خواهند کرد و دستاوردهای این تیم در فصل آنقدر ناچیز هست که بتواند کاسه صبرشان را لبریز و آنها را برای پایان دادن به دوران 22 ساله مربیگری سرمربی فرانسویشان مجاب کند ......

به گزارش مدال به نقل ازآی اسپورت - فصل که به پایان برسد و تابستان که از راه برسد قطعاً مسوولان باشگاه آرسنال عملکرد تیم‌شان را ارزیابی خواهند کرد و دستاوردهای این تیم در فصل آنقدر ناچیز هست که بتواند کاسه صبر‌شان را لبریز و آنها را برای پایان دادن به دوران 22 ساله مربیگری سرمربی فرانسوی‌شان مجاب کند. از همین حالا کلی گزینه برای جانشینی ونگر نام برده می‌شود و یک فهرست بلند بالا برای مربیان احتمالی آرسنال در فصل آینده منتشر شده است. لئوناردو ژاردیم، سرمربی موناکو، یوآخیم لوو، مربی تیم ملی آلمان، برندان راجرز سرمربی سلتیک و میکل آرتتا دستیار پپ گواردیولا در کادر فنی منچسترسیتی همگی جزو این فهرست هستند.
برخی منابع تأکید دارند که ونگر – کسی که جایگاهش در کادر فنی آرسنال بعد از باخت سنگین و نمایش ضعیف مردانش مقابل منچسترسیتی در فینال جام اتحادیه به خطر افتاده است – حداقل تا پایان قرارداد فعلی‌اش، که 12 ماه دیگر است در شمال لندن می‌ماند.
در همین حال اما نشریه دیلی میل مدعی شده است که موجی در میان اعضای صاحب نفوذ باشگاه آرسنال به وجود آمده است که ممکن است منتهی به خروج ونگر از ورزشگاه امارات در پایان فصل شود. ارزیابی‌های پایان فصل کلیدی است که مشخص خواهد کرد آیا ونگر یک فرصت دیگر برای هدایت آرسنال خواهد گرفت یا نه. این موضوع او را با کلی سوال جدی درباره اینکه تیمش در کدام بخش‌ها ضعیف‌تر از حد انتظار کار کرده روبه‌رو می‌کند. ارزیابی‌‌ها تا حد زیادی به اینکه ونگر می‌تواند تیمش را به لیگ قهرمانان اروپا برگرداند یا نه بستگی خواهد داشت اگرچه این دستاورد تنها ملاک ماندن یا اخراج او نخواهد بود. با شرایط فعلی بازگشت توپچی‌ها به جمع برترین‌ باشگاه‌های اروپا از طریق کسب سهمیه در لیگ اروپا بعید به نظر می‌رسد چرا که آنها با آخرین سهمیه که در حال حاضر در اختیار تاتنهام رده چهارمی است، 10 امتیاز فاصله دارند. بنابراین آرسنال باید به کسب سهمیه از لیگ اروپا چشم امید داشته باشد اگرچه آنجا هم آنها دو بازی سخت برابر رقیبی مانند خودشان، میلان دارند، میلانی که در سری A هم امید زیادی به کسب سهمیه لیگ قهرمانان ندارد.
راه‌یابی به لیگ قهرمانان فصل آینده برای ونگر یک برگ برنده جهت متقاعد کردن مسوولان باشگاه برای دادن رأی اعتماد دوباره به اوست. در حال حاضر اما او با مأموریتی غیرممکن مواجه است: اینکه به مدیران باشگاه ثابت کند بابت تمدید دو ساله قرارداد او در تابستان سال 2017 توانسته سطح بازی تیمش را ارتقا دهد بخصوص بعد از آنکه آرسنال در 7 ماه گذشته دوبار رکورد گران‌ترین خریدهایش در بازار نقل و انتقالات را برای جذب ابتدا الکساندر لاکازت و سپس پیر امریک اوبامیانگ شکست.
در این فصل تغییرات مهمی در سلسله مراتب مدیریتی باشگاه آرسنال به وجود آمده است که مهم‌ترین آنها انتصاب اسون میسلینتات به‌عنوان مدیر نقل و انتقالات باشگاه، رائول سانیهی به‌عنوان مدیر روابط فوتبالی باشگاه و‌ های فهمی، مذاکره کننده قرارداد‌های باشگاه از سوی ایوان گازیدیس، مدیر اجرایی باشگاه بوده است. ورود این افراد جدید از قدرت و اختیاراتی که ونگر پیش از این در آرسنال داشت کاسته است بخصوص در حوزه نقل و انتقالات و قطعاً نظر آنها در پایان فصل برای ارزیابی‌هایی که از عملکرد تیم صورت می‌گیرد، تأثیرگذار خواهد بود. با این حال در نهایت این استن کروئنکه، سهامدار اصلی باشگاه آرسنال است که حرف آخر را درباره ماندن یا اخراج ونگر می‌زند. در همین حال گفته می‌شود که موجی از نارضایتی از ونگر در میان بازیکنان هم به وجود آمده است و آنها دیگر این مرد فرانسوی را کسی که بتواند تیم را به دستاوردهای بزرگ برساند نمی‌دانند. با این شرایط باید دید که آیا در پایان فصل مدیران آرسنال به پیرمرد فرانسوی اجازه می‌دهند قراردادش را به پایان برساند یا نه.

تگ ها


اخبار روز آرسنال لیگ برتر فوتبال