سرمربی تیم فوتبال نوجوانان؛ بچه‌ها به خودباوری رسیدند

به گزارش مدال به نقل از خبرگزاری تسنیمو به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، عباس چمنیان درباره پیروزی تیم نوجوانان ایران مقابل مکزیک گفت: دو فرصت پیش از جام جهانی داشتیم که مقابل دو تیم خوب و باکیفیت بازی کنیم ......

به گزارش مدال به نقل از  خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، عباس چمنیان درباره پیروزی تیم نوجوانان ایران مقابل مکزیک گفت: دو فرصت پیش از جام جهانی داشتیم که مقابل دو تیم خوب و باکیفیت بازی کنیم. البته قبل از این هم دیدارهای تدارکاتی داشتیم، اما این دو مسابقه شانس بسیار بزرگی برای ما بود که بتوانیم توانایی های مان را برابر دو تیم هم تراز با تیم خودمان بسنجیم و با پیدا کردن نقاط ضعف،در جهت رفع آنها گام برداریم.

وی ادامه داد: مکزیک تیم بسیار خوبی بود. این تیم در خط حمله و دفاع بازیکنان با تجربه زیادی داشت. مکزیکی ها در دقایقی از بازی تیم ما را تحت فشار قرار دادند و حتی شانس گل هم داشتند. بچه ها هم انصافاً در بازی مقابل فرانسه و مکزیک با همه وجود بازی کردند. ویژگی این دو بازی این بود که بچه ها با همه وجود در آن جنگیدند و فکر نکردند مسابقه دوستانه است. در برابر مکزیک موفق شدیم که بازیکنان کلیدی این تیم را از کار بیاندازیم و در نهایت به برتری برسیم.

سرمربی تیم نوجوانان ایران خاطرنشان کرد: دیدار با مکزیک و فرانسه برای ما درس های زیادی داشت و سعی می کنیم در پنج روز باقیمانده تا نخستین دیدارمان در جام جهانی از تجارب مربوط به این مسابقات درس بگیریم. بلافاصله پس از بازی دیروز مقابل مکزیک جلسه بسیار مهمی با بازیکنان داشتیم و به آنها گوشزد کردیم که نباید در سایه این دو نتیجه انگیزه مان برای حضور در جام جهانی کم شود. این دو مسابقه برای ما بازی های تدارکاتی بودند و قطعاً نگاه ما به بازی های اصلی و آینده است.

چمنیان افزود: از فدراسیون فوتبال و به ویژه آقای تاج و آقای ساکت بابت برگزاری اردوی اسپانیا کمال تشکر را دارم. برگزاری دو بازی دوستانه با فرانسه و مکزیک به ما کمک زیادی کرد که بچه ها به خودباوری برسند و آماده حضور در جام جهانی شوند. این موضوع در سایه حمایت فدراسیون و پیگیری های مرادی مدیر تیم رخ داد که از این بابت واقعاً سپاسگزارم.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال