سرمربی تیم ملی باید نزدیک به سبک بازی والیبال ایران باشد

سرعتی زن تیم ملی والیبال گفت: سرمربی تیم ملی باید تبحر کار با بازیکنان ایرانی را داشته و به سبک والیبال ایران نزدیک باشد....

علی شفیعی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره به تعویق افتادن رقابت های لیگ برتر والیبال گفت: با توجه به شرایطی که در آن قرار داریم و ابتلای تعدادی از بازیکنان به ویروس کرونا، تصمیم به تعطیلی دو هفته ای مسابقات لیگ برتر گرفته شد. مشکلم با این تصمیم این است که مطمئنا بسیاری از تیم‌ها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرده‌اند و به دنبال بی احتیاطی آنها، بازیکنان آلوده شدند. حتی ممکن است دوران قرنطینه را کاملا به پایان نرسانده باشند، در نتیجه شاهد تعداد افزایش مبتلایان و به تعویق افتادن مسابقات هستیم.

سرعتی زن تیم والیبال سایپا تهران تأکید کرد: متأسفم برای تیم هایی که با علم بر اینکه بازیکنانشان با علامت و یا بی علامت درگیر این بیماری هستند و از آنها استفاده کردند. حتی برخی از تیم‌ها با فاصله زمانی زیادی تست کرونا از بازیکنانشان گرفتند. نمی‌دانم با چه تفکری این گونه عمل کردند. هر طور که بخواهیم به آن نگاه کنیم، چه به عنوان سرگرمی، چه به عنوان منبع درآمد و چه مکانی که بخواهند شایستگی های خود را اثبات کنند اما ارزش آن را نداشت که این گونه رفتار کنند.

وی ادامه داد: برای انجام تمام اهدافشان باید ابتدا مسابقات لیگ وجود داشته باشد. در سال منتهی به المپیک هستیم، سال گذشته نیز بازیکنان از نظر مالی و بدنی به خاطر تعطیلی مسابقات متضرر شدند. اگر در ادامه نیز نخواهند پروتکل‌ها را رعایت کنند، ضرر بیشتری خواهیم دید، به هر حال والیبال شغل ما است و باید از آن استفاده کنیم.

شفیعی در پاسخ به این سوال که شاید کوتاهی فدراسیون در این زمینه باعث افزایش تعداد مبتلایان شده است، گفت: نمی دانم. به هر حال تیم‌ها باید هر ۱۰ روز تست PCR خود را به فدراسیون ارائه دهند. فدراسیون می تواند در هر شهر با یک آزمایشگاه هماهنگ باشد که نتایج PCR مستقیم برای آنها ارسال شود تا هیچ شک و شبهه ای نیز وجود نداشته باشد.

ملی پوش والیبال ایران درباره شرایط بدنی خودش نیز افزود: هنوز به آمادگی صددرصد نرسیده ام، چرا که پیش از آغاز مسابقات، از ناحیه کتف و زانو دچار مصدومیت بودم و همین در روند آمادگی‌ام تأثیرگذار بود. همیشه مسابقات را صددرصد آغاز نمی‌کنم اما رفته رفته شرایط بدنی‌ام بهتر می شود و امیدوارم امسال نیز این اتفاق رخ دهد.

سرعتی زن تیم ملی والیبال ایران درباره روند انتخاب سرمربی تیم ملی نیز گفت: هر چه زودتر سرمربی انتخاب شود به نفع تیم ملی خواهد بود، چرا که مدت زمان زیادی برای شناخت بازیکنان خواهد داشت. هر چه این انتخاب به تعویق افتد، تیم ملی متضرر می شود. در حال حاضر نیز انتخاب سرمربی در روند کندی قرار دارد و امیدوارم حداقل فردی انتخاب شود که به سیستم و سبک والیبال ایران نزدیک باشد. ملی پوشان والیبال ایران، بازیکنانی با توان بدنی خیلی بالا نیستند و ترکیبی از توانایی بدنی و تکنیکهای فردی و تیمی هستند. امیدوارم مربی انتخابی شود که تبحر کار با چنین بازیکنانی را داشته باشد.

شفیعی در پایان گفت: کاش حداقل سرمربی زودتر از فروردین ماه در ایران حاضر شود و خیلی زودتر شاهد انتخاب سرمربی تیم ملی باشیم تا بتواند بازی های لیگ و مرحله آف را تماشا کند. حتی از راه دور هم می تواند بازیکنان را رصد کند نه اینکه مربی دیر انتخاب شود و ظرف مدت یک یا دو هفته با تماشای فیلم بازی‌ها و آنالیز بخواهد به شناخت دست یابد.

تگ ها


تیم ملی والیبال ایران لیگ برتر والیبال علی شفیعی ویروس کرونا تست کرونا